Reklama

Niewybuch na budowie

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Policja Radzyń Podlaski

Niewybuch na budowie - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Niewybuch pocisku moździerzowego pochodzący z okresu II wojny światowej znaleziony został podczas prac budowlanych w Radzyniu Podlaskim. O zdarzeniu poinformował policjantów pracownik budowy.

Do zdarzenia doszło wczoraj około godz. 17:00 w Radzyniu Podlaskim na ul. Lotniczej.

Dyżurny radzyńskiej komendy został poinformowany, że podczas prac budowlanych pracownicy odnaleźli przedmiot przypominający niewybuch. Na miejsce skierowany został policjant z grupy rozpoznania minersko-pirotechnicznego, który potwierdził zgłoszenie. Okazało się, że znaleziony przedmiot to niewybuch pocisku moździerzowego, pochodzący z okresu II wojny światowej. Mundurowi zabezpieczyli niewybuch do czasu przybycia na miejsce patrolu rozminowania z Jednostki Wojskowej w Chełmie - informuje Barbara Salczyńska-Pyrchla, oficer prasowy radzyńskiej policji.

Policjanci przypominają jak należy zachować się w przypadku ujawnienia przedmiotu przypominającego niewybuch: Pamiętajmy, że takiego znaleziska nie wolno pod żadnym pozorem przenosić, dotykać ani rozbrajać. Miejsce, gdzie się ono znajduje dobrze jest zabezpieczyć przed dostępem osób postronnych, a w szczególności dzieci. Jeśli znajdujemy się na otwartej przestrzeni lub w lesie, należy to miejsce tak oznaczyć, by nikt tam nie wszedł i można je było bez trudu odnaleźć. O znalezisku należy jak najszybciej powiadomić najbliższą jednostkę Policji. Policjanci zabezpieczą teren i powiadomią saperów. Pamiętajmy, że bardzo duże pociski mogą mieć pole rażenia dochodzące nawet do kilkuset metrów.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE