Reklama

Nielegalny wyłącznik tachografu wykryty po raz trzeci u bułgarskiego przewoźnika

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: WITD Lublin

Nielegalny wyłącznik tachografu wykryty po raz trzeci u bułgarskiego przewoźnika  - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Inspektorzy transportu drogowego z Lublina wykryli kolejne dwa przypadki montażu niedozwolonych wyłączników tachografów. W obu przypadkach nie były to pierwsze takie wykroczenia skontrolowanych przewoźników.

W czwartek 23 stycznia br. inspektorzy z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Lublinie zatrzymali dwóch przewoźników, u których ujawnili niedozwolone wyłączniki tachografów.


Pierwszym przypadkiem był bułgarski przewoźnik, który załadowany był świeżymi owocami. Kontrola wykazała wcześniej wspomniany nielegalny sprzęt. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że jest to już trzecia kontrola pojazdu należącego do tego samego przewoźnika, podczas której inspektorzy z Lublina stwierdzili montaż niedozwolonego rządzenia. W konsekwencji pojazd został skierowany do serwisu, w cel wymiany tachografu. Od przewoźnika pobrano również kaucję w wysokości  12 tysięcy złotych na poczet grożących kar pieniężnych.


Tego samego dnia inspektorzy skontrolowali również pojazd białoruskiego przewoźnika, który transportował mrożone frytki z Polski do Rosji. Ta kontrola również wykazała niedozwoloną instalację. W tym wypadku był to drugi wyłącznik stwierdzony u tego samego przewoźnika. Kara była analogiczna do pierwszego przypadku.  

 

 Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE