Reklama

Nielegalne papierosy oraz alkohol na jednym z targowisk w Lublinie

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: lubelska.policja.gov.pl

Nielegalne papierosy oraz alkohol na jednym z targowisk w Lublinie  - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Ponad 1200 paczek nielegalnych papierosów oraz 3 litry bezakcyzowego alkoholu - takie towary ujawnili i zabezpieczyli policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą KMP w Lublinie wspólnie z celnikami. Bezakcyzowe towary znajdowały się na jednym ze straganów na targowisku przy ul. Gospodarczej.

- W piątek około godz. 18:00 policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą z  KMP w Lublinie wspólnie z funkcjonariuszami Lubelskiego Urzędu Celnego Skarbowego realizując ustalenia własne przeszukali jeden ze straganów na targowisku przy ul Gospodarczej. Należał on do 56-letniej mieszkanki Lublina. W działaniach brał również przewodnik z psem służbowym. Funkcjonariusze w trakcie czynności ujawnili i zabezpieczyli  1228 paczek papierosów bez znaków polskiej akcyzy skarbowej oraz 3 litry nielegalnego alkoholu. Gdyby bezakcyzowy towar trafił na rynek, to Skarb Państwa straciłby ponad 28 tys. zł z tytułu niezapłaconego podatku akcyzowego. Kobieta została zatrzymana i trafiła na VI Komisariat Policji w Lublinie, gdzie usłyszała zarzuty. Policjanci zabezpieczyli od niej pieniądze w kwocie 1000 zł na poczet przyszłej kary. – jak informuje, sierż.szt. Kamil Karbowniczek.


Czyn ten zagrożony jest Akrą pozbawienia wolności do lat 3, wysoką grzywną oraz przepadkiem nielegalnego towaru.Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE