Reklama

Nekrolog dla Pianissimy

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: www.janow.arabians.pl/K. Dolińska

Nekrolog dla Pianissimy - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Stadnina w Janowie Podlaskim żegna swą wielką dumę, czempionkę Pianissimę. Klaczy, która przez lata przynosiła stadninie prestiż, już nie ma.

Nagła choroba pokonała konia pod koniec ubiegłego tygodnia. Na internetowej stronie stadniny pojawiła się informacja – nekrolog.

Pracownicy stajni wspominają, że Pianissima była ich oczkiem w głowie. Do porodu przetransportowana została od amerykańskiej kliniki, miała własne pastwisko i specjalną stajnie. Niestety nie udało się jej ustrzec przed nagłą chorobą.

Pianissima
Córka Pianosy i Gazal Al Shaqaba urodzona w 2003 r. Już jako roczne źrebie zamieszkała w stajni pokazowej. W tym roku została czempionką Klaczy Młodszych i Najlepszym Koniem Pokazu we Flaborku. To był początek.

W tym samym roku (2004) Pianissima w Janowie zdobywa Czempionat Polski, tytuł Najlepszego Konia Pokazu i najlepszej klaczy. W tym też roku dochodzą tytuły i czempionaty w pokazach międzynarodowych. W ciągu pół roku wygrała 6 pokazów i zdobyła trzy najważniejsze tytuły: Puchar Narodów, Czempionat Europy i Świata.

Potem przyszły kolejne spektakularne tytuły, m.in. Czempionat USA. Zresztą do Ameryki Pianissima wyjeżdżała kilkakrotnie. Między innymi wydzierżawiło ją konsorcjum, które przez dwa lata przygotowywało klacz do pokazów w USA. Tam też Pianissima została mamą.

W grudniu 2013 roku, jako pierwsza klacz w historii zdobiła Platynowy Medal Czempionatu Świata.

Na post. inf. Stadniny Koni w JanowieUdostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE