Reklama

Największy polski festiwal kina dokumentalnego odbędzie się w Lublinie!

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: lublin.eu

Największy polski festiwal kina dokumentalnego odbędzie się w Lublinie! - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Na festiwalu zostanie pokazanych ponad 100 filmów dokumentalnych. Hasło tegorocznej edycji brzmi ODERWIJ SIĘ! - od przyzwyczajeń i stereotypów.


Millennium Docs Against Gravity Film Festival to największy festiwal kina dokumentalnego w Polsce, który równolegle rozgrywa się w pięciu miastach Polski: Warszawie (11-20 maja), Gdyni (16-25 maja), Wrocławiu (11-20 maja), Bydgoszczy (16-26 maja) i Lublinie (14-21 maja).

Na festiwalu zostanie pokazanych ponad 100 filmów dokumentalnych. Hasło tegorocznej edycji brzmi ODERWIJ SIĘ! - od przyzwyczajeń i stereotypów.

-11 lat temu Festiwal jako pierwszy w Polsce wprowadził konkurs dla pełnometrażowego filmu dokumentalnego (Nagroda Główna Banku Millennium). W 2009 roku festiwal zdobył prestiżową nagrodę PISF jako „najważniejsze międzynarodowe wydarzenie filmowe” w Polsce – komentują organizatorzy.

W ramach wydarzenia organizowane są też dwa konkursy:

„Odcienie wolności” w 100-lecie odzyskania przez Polską niepodległości:

-Od początku roku Discovery Polska, Filmoteka Narodowa – Instytut Audiowizualny i Festiwal Filmowy Millennium Docs Against Gravity zachęcają twórców do pokazania, czym jest dla nich wolność. Inspiracją dla tematu jest przypadające na 2018 rok stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości. W ramach konkursu profesjonaliści i amatorzy mogli nadsyłać krótkometrażowe filmy dokumentalne o tym, co oznacza dla nich wolność. Minimalna długość zgłaszanych produkcji to 1 minuta, a maksymalna – 30 minut. Zgłoszenia były przyjmowane do 31 marca – czytamy na stronie Festiwalu.

Kolejny konkurs jest organizowany przez Bank Millennium. W jego ramach odbędzie się pokaz filmów virtual reality (VR), spośród których wyłonieni zostaną zwycięzcy w tej technologii.
Wydarzenie będzie jednym z największych w Polsce pokazem filmów zrealizowanych w technologii VR.

Czym jest technologia VR? Jest stworzonym przy pomocy technologii informatycznych obrazem sztucznej rzeczywistości. Polega na wirtualnym kreowaniu przedmiotów, przestrzeni a nawet zdarzeń świata realnego bądź fikcyjnego.

Wydarzenie będzie odbywać się 14-21 maja w Centrum Spotkania Kultur.Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE