Reklama

Najbezpieczniejsze gospodarstwo rolne

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Gmina Niemce

Najbezpieczniejsze gospodarstwo rolne - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Lato to pracowity czas dla rolników i ich rodzin. W codziennej plątaninie i natłoku obowiązków łatwo zapomnieć o podstawowych zasadach bezpieczeństwa i pracy. Dlatego właśnie już po raz czternasty Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi wraz z Kasą Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego oraz Państwową Inspekcją Pracy zorganizowali XIV Ogólnopolski Konkurs Bezpieczne Gospodarstwo Rolne.

 Konkurs, oprócz wyłonienia zwycięzców, ma za zadanie promować zasady ochrony zdrowia i życia w gospodarstwie rolnym. Swoje prace zakończyły już Wojewódzkie Komisje Konkursowe, wyłaniając laureatów najbezpieczniejszych gospodarstw.


 Powiat Lubelski ma się czym szczycić, otóż najbezpieczniejsze gospodarstwo rolne województwa lubelskiego znajduje się na naszym terenie, a dokładnie w Gminie Niemce. Z nagrody mogą cieszyć się  Państwo Elżbieta i Sławomir Capałowie z Dysa., którzy podobnie jak 970 innych gospodarstw zgłosili się do konkursu. Ich gospodarstwo okazało się najbezpieczniejsze po względem:

  • ładu i porządku w obrębie podwórza, zabudowań i stanowisk pracy,
  • stanu budynków inwentarskich i pomieszczeń gospodarczych,
  • wyposażenia maszyn i urządzeń rolniczych w osłony ruchomych części maszyn i urządzeń,
  • stanu technicznego pilarek tarczowych i łańcuchowych,
  • warunków obsługi i chowu zwierząt,
  • stosowania i jakości środków ochrony osobistej,
  • a także rozwiązań technicznych i organizacyjnych stosowanych w gospodarstwie w celu ograniczenia ryzyka wypadku i zwiększenia bezpieczeństwa pracy, oraz organizacji miejsc wypoczynku i zabawy dzieci. 

 Można zauważyć, że Państwo Capałowie, dbają nie tylko o bezpieczeństwo swoje i swoich najbliższych w trakcie wykonywania codziennych prac, ale również o całe otoczenie gospodarstwa, gdyż są Oni laureatami III miejsca w konkursie „Najpiękniejsza Posesja Powiatu Lubelskiego” w kategorii- zagroda wiejska. 


 Państwo Capałowie będą reprezentowali Województwo Lubelskie, a tym samym Powiat Lubelski  na szczeblu centralnym. Mamy nadzieję, że dzięki temu Powiat Lubelski zyska w oczach widzów jako bezpieczna i piękna okolica, zachęcając tym samym do jej odwiedzania, do czego serdecznie zapraszamy. 


 Gratulujemy i mamy nadzieję że takich gospodarstw jak u Państwa Capałów  będzie jak najwięcej. 


 Zwycięzcę XIV edycji konkursu, a tym samym posiadacza ciągnika ufundowanego przez Prezesa KRUS poznamy 23 września 2016 r. podczas targów Agro Show w Bednarach k. Poznania. Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE