Reklama

Reklama

Na trzech, lubelskich budynkach zawisły tabliczki NO SMOG. Informują, że obiekty są nieemisyjne

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Urząd Miasta Lublin

Na trzech, lubelskich budynkach zawisły tabliczki NO SMOG. Informują, że obiekty są nieemisyjne - Zdjęcie główne

Na trzech, lubelskich budynkach zawisły tabliczki NO SMOG. Informują, że obiekty są nieemisyjne | foto Urząd Miasta Lublin

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Na trzech budynkach pojawiły się tabliczki z napisem NO SMOG. Oznaczają one, że obiekt jest podłączony do miejskiej sieci ciepłowniczej LPEC S.A. i w związku z tym jest budynkiem nieemisyjnym.

Reklama

Tabliczki zawisły na Szkole Podstawowej nr 24 przy ul. Niecałej, Żłobku nr 7 przy ul. Braci Wieniawskich oraz Przedszkolu nr 70 przy ul. Smyczkowej. W najbliższym miesiącu tabliczkami oznaczone zostaną kolejne miejskie budynki. Obecnie do sieci ciepła systemowego w Lublinie przyłączonych jest 4 tys. budynków, czyli 75% gospodarstw domowych. Akcja prowadzona jest z inicjatywy Lubelskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej. Jest jedną z rekomendacji panelu obywatelskiego „Co zrobić,aby oddychać czystym powietrzem w Lublinie?”. Projekt realizowany przez LPEC, obejmuje budowę nowych sieci ciepłowniczych w dziewięciu dzielnicach: Wrotkowie, Czechowie Północnym, Ponikwodzie, Felinie, Kośminku, Bronowicach, Węglinie Południowym, Dziesiątej i Śródmieściu.

 

- Miasto Lublin, jednostki i spółki miejskie podejmują szereg działań w trosce o jakość powietrza w mieście. Obecnie Lubelskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej na niespotykaną dotąd skalę rozbudowuje system ciepłowniczy we wszystkich kierunkach, w jakich rozwija się nasze miasto. Realizacja projektu znacznie poprawi dostępność do ciepła systemowego i pozwoli ogrzać nawet 10 tysięcy nowych mieszkań w Lublinie. To w znaczny sposób ograniczy emisję szkodliwych pyłów i gazów do atmosfery oraz poprawi jakość powietrza w mieście - mówi Artur Szymczyk, zastępca prezydenta Miasta Lublin ds. inwestycji i rozwoju.

 

Zgodnie z systemem Instytutu Certyfikacji Emisji Budynków, budynkom i systemom ciepłowniczym przyznaje się klasy redukcji informujące o tym, o ile udało się zmniejszyć emisję szkodliwych substancji, w porównaniu do kotłowni węglowej. Budynek może dostać klasę od H (najniższą) do A (najwyższą). Obiekty zasilane ciepłem systemowym z sieci Lubelskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej S.A nie powodują niskiej emisji i mogą być oznaczane symbolem NE (No Emission), są neutralne w zakresie niskiej emisji, będącej główną przyczyną powstawania smogu.

 

- Ciepło systemowe to wygodny, bezobsługowy i najbezpieczniejszy w użytkowaniu sposób ogrzewania. Nowoczesne urządzenia zapewniają pełny zakres regulacji i pozwalają na dowolne sterowanie poborem ciepła, co zwiększa komfort odbiorców oraz zmniejsza zużycie energii. Ciepło systemowe to również łatwość i czystość eksploatacji, bez popiołu i dymu, bez konieczności sprowadzania i magazynowania paliwa, bez dodatkowych kosztów związanych z konserwacją urządzeń - mówi Marek Goluch, prezes zarządu LPEC S.A.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE