Reklama

Możemy już płacić kartą za otrzymany mandat.

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: KWP Lublin

Możemy już płacić kartą za otrzymany mandat. - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Na terenie województwa lubelskiego już wszystkie jednostki Policji posiadają terminale płatnicze.

Na terenie województwa lubelskiego już wszystkie jednostki Policji posiadają terminale płatnicze. Wczoraj jako ostatni terminale dostali funkcjonariusze z Łukowa, którzy musieli przejść odpowiednie szkolenie. Jest to znaczne ułatwienie całej procedury, ponieważ kierowca po wykroczeniu i otrzymaniu mandatu będzie mógł go opłacić już na miejscu. W naszym województwie łącznie trafiło 108 urządzeń.

Od wczoraj już wszyscy policjanci pełniący służbę na drogach województwa lubelskiego korzystają z terminali płatniczych. Umożliwia to zapłacenie mandatu za pomocą karty płatniczej na miejscu kontroli drogowej. Takie „przyjemności” są za sprawą Rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z 4 września 2017 roku, które zmienia przepis w sprawie nakładania grzywien w drodze mandatu karnego.

Dany sposób płatności jest dużym ułatwieniem nie tylko dla funkcjonariuszy, ale dla wszystkich uczestników ruchu drogowego, a w szczególności dla obcokrajowców, którzy przekroczą prędkość na terenie Polski. Osoby, które naruszą przepisy oraz na co dzień mieszkają na terenie kraju, są zobowiązani przepisami prawa na miejscu uiścić opłatę za wykroczenie. Jednak nie raz zdarzało się, że kierowcy nie mieli przy sobie potrzebnej ilości gotówki. Pomimo, iż uczestnicy ruchu mają możliwość płatności kartą to wcale nie muszą korzystać z tego udogodnienia, decyzja należy do nich czy wolą opłacić mandat na miejscu.Funkcjonariusze opowiadają o dotychczasowych doświadczeniach związanych z terminalami: „Kierowcy chętnie korzystają z nowego sposobu regulowania mandatu. W szczególności dotyczy to kar o niższej wysokości. Kierowcy podkreślają wygodę tego rozwiązania. Zapłacenie grzywny na miejscu, za pomocą terminala płatniczego pozwala na błyskawiczne zakończenie procedury i zwalnia kierowcę z konieczności pamiętania o konieczności opłacenia mandatu.”Źródło: KWP LublinUdostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE