Reklama

Most Kultury powraca

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Internet / Piotr Turyła

Most Kultury powraca  - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Most Kultury został otwarty! Przez najbliższy miesiąc stanie się on centrum kultury i rozrywki Lublina. Co zatem czeka nas na moście?

W Noc Kultury zainaugurował nowy sezon Most Kultury. Będzie się działo na Moście Lutosławskiego. Czerwcowe wieczory wypełnią koncerty i potańcówki. Przygotowaliśmy także warsztaty, z których każdy może wybrać coś dla siebie - zapewniają organizatorzy:

Warsztaty bębniarskie - 8, 15, 20, 22.06, godz. 16:30 - Nauka rytmów afrykańskich, azjatyckich, kubańskich; brzmienia; profesjonalnych uderzeń; grania improwizacji; współpracy w grupie. Wiek: od 9 lat. Liczba miejsc ograniczona do 20 osób. Zapewniamy bębny, ale mile widziany własny instrument. prowadzenie: Agnieszka Kołczewska zapisy do 7.06 na: agamenago@o2.pl / wstęp wolny.
Sztuka w pralce – warsztaty artystyczne dla najmłodszych / 9, 16, 23, 30.06, godz. 11:00 Zajęcia dla dzieci w wieku 6-12 lat, które chcą czegoś więcej, niż umieć odróżnić Słoneczniki Van Gogha od Wenus z Milo. Uczestnicy zajęć podczas prezentacji poznają epokę, styl, dzieło i twórcę. Stworzą własne prace, wcielą się w aktywnych uczestników świata sztuki – kuratorów, krytyków, kolekcjonerów, by znaleźć swój styl i być świadomym odbiorcą sztuki. prowadzenie: Kamila Czosnyk 9.06 – Pink Island – LandArt 16.06 – To tylko czas – kapsuła czasu 23.06 – Rzeźba na słodko – warsztaty rzeźbienia z kostek cukru 30.06 – Mobilna Mozaika – warsztaty tworzenia mozaiki. 
Gotowanie na dywanie - 9, 16, 23, 30 czerwca, godz. 13:00 Cykl cotygodniowych rodzinnych zawodów kulinarnych, podczas których dowiemy się, jak zdrowo i kolorowo gotować w plenerze. Zwycięska drużyna otrzymuje czapkę super szefa kuchni. prowadzenie: Joanna Olejko 9.06 – Bananowe biegi – chlebek i lody bananowe 16.06 – Triatlon owocowy – koktajle na wesoło 23.06 – Maraton orzechowy – gofry, domowa nutella i sosy owocowe 30.06 – Marchewkowa sztafeta – zupa i ciasto marchewkowe.
Masaż dla początkujących - 10, 17, 24.06, godz. 16:00 Warsztaty z masaży relaksacyjnych na świeżym powietrzu. Zajęcia skierowane do osób początkujących, które chcą nauczyć się prostych i bezpiecznych technik masażu, możliwych do wykonywania samodzielnie w domu. Każdy z warsztatów będzie uproszczony, aby jego wykonanie nie zajmowało więcej niż 45 minut i nie sprawiało trudności osobom bez doświadczenia. prowadzenie: Tomasz i Maria Bylina 10.06 – Masaż na zmęczone plecy 17.06 – Tajski masaż stóp 24.06 – Masaż spracowanych dłoni Źródło – warsztaty / 10.06, godz. 17:00.
Warsztaty towarzyszące projektowi Źródło odbywać się będą na wodzie i w powietrzu. Nauczymy się budować papierowe modele statków i samolotów, sprawdzimy, który samolot jest w stanie polecieć najdalej. Warsztaty dla wszystkich powyżej 6 roku życia. Materiały: sznurki różnokolorowe, materiały wędkarskie (różnokolorowe piórka), dzwoneczki, klej uniwersalny, nożyczki i nożyki, cienki drucik, ryza papieru A4.
Zumba – warsztaty taneczne Pawła Borówki - 10:06, godz. 20:00 Paweł Borówka jest zawodowym tancerzem z najwyższą klasą międzynarodową S, instruktorem tańca sportowego oraz instruktorem Zumba fitness. Na co dzień taniec definiuje jego życie. Jest to jego pasja, a zarazem praca. Dzięki temu na swoich zajęciach zawsze tryska optymizmem. W programie: zumba, nauka brazylijskiej samby, zumboteka z muzyką latino
Fotografia komórkowa - 23, 30.06, godz. 12:00 Wykładowca Lubelskiej Szkoły Fotografii nauczy Cię, jak dzięki kilku trikom Twoje zdjęcia nabiorą niespotykanego kolorytu, oraz jak w pełni wykorzystać możliwości swojego niepozornego aparatu. zapisy: MostKultury2018@lsfoto.pl, ilość miejsc ograniczona do 5 os. (w temacie prosimy wpisać Fotografia komórkowa,w treści prosimy o podanie imienia, nazwiska i numeru telefonu.)
Warsztaty Camera Obscura - 24.06, 1.07, godz. 12:00 Chcesz przenieść się do XIX wieku i razem z nami robić zdjęcia tak jak pionierzy fotografii? Zapraszamy do wspólnego odkrywania magii pierwszych zdjęć. Specjalnie dla Was zorganizujemy ciemnię fotograficzną w namiocie. Wykonacie aparat z pudełka, naświetlicie i wywołacie negatyw, by na koniec techniką stykową otrzymać czarno-biały pozytyw. Każdy z uczestników wykona kilka fotografii. Warsztaty zakończą się wystawą. zapisy: MostKultury2018@lsfoto.pl. W treści prosimy o podanie imienia, nazwiska i numeru telefonu. Ilość miejsc ograniczona.

Szczegółowe opisy wydarzeń na Moście Kultury znajdziecie Państwo w internecie

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE