Reklama

Reklama

Mieszkania komunalne na lubelskim Felinie i Tatarach? Dzisiaj pierwsze decyzje

Opublikowano: czw, 17 gru 2020 07:00
Autor: | Zdjęcie: Pixabay

Mieszkania komunalne na lubelskim Felinie i Tatarach? Dzisiaj pierwsze decyzje - Zdjęcie główne

Mieszkania komunalne na lubelskim Felinie i Tatarach? Dzisiaj pierwsze decyzje | foto Pixabay

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Miasto planuje budowę mieszkań komunalnych w dzielnicach Felin i Tatary. Bloki staną na działkach o łącznej powierzchni 1,5 ha. Pierwsze decyzje w tej sprawie mają zapaść na czwartkowej (17 grudnia) sesji Rady Miasta.

Reklama

Prezydent Lublina wystąpił do Rady Miasta o wyrażenie zgody na wniesienie wkładu niepieniężnego do spółki TBS „Nowy Dom”. W ten sposób miasto "uwalnia" miejskie grunty pod budownictwo mieszkaniowe. Z mieszkań komunalnych, które tam powstaną, będą mogły korzystać rodziny, które muszą opuścić prywatne lokalne z powodu prowadzonych przez Miasto inwestycji w ich aktualnym miejscu zamieszkania. 
 
- Formuła budownictwa społecznego pozwala na zapewnienie mieszkań dla średniozamożnych osób, które są w stanie ponieść koszt czynszu za lokal mieszkalny, a nie posiadają wystarczających środków, aby nabyć samodzielnie lokal mieszkalny na rynku komercyjnym. Z początkiem przyszłego roku przygotujemy również podobne wystąpienie pod budownictwo komunalne realizowane przez spółkę LPGK - mówi Krzysztof Żuk, prezydent Miasta Lublin.
 
Przedmiotem aportu do spółki TBS „Nowy Dom”, ma być prawo własności gruntu niezabudowanego przy ul. Królowej Bony i Królowej Jadwigi (dzielnica Felin) składającego się z pięciu działek o łącznej powierzchni blisko 1 ha. Na działkach można zbudować od dwóch do pięciu bloków z ok. 150 mieszkaniami, a teren obok budynków może być zagospodarowany. 
 
TBS „Nowy Dom” to jednoosobowa spółka należąca do Gminy Lublin, która wybudowała dotychczas 974 lokale mieszkalne w dzielnicach: Czechów, Bronowice i Felin oraz 29 lokali użytkowych i 64 garaży. W połowie przyszłego roku oddane do użytkowania zostaną 2 budynki mieszkalne z 84 mieszkaniami przy ul. Składowej, z których część będzie mogła wejść w skład mieszkań komunalnych Lublina.
 
- Zyski Towarzystwa przeznacza się w całości na cele związane z budową i utrzymaniem posiadanych zasobów mieszkaniowych. Obecny czynsz obowiązujący w zasobie TBS wynosi 10,40 zł/m2, co stanowi relatywnie niższą wartość czynszów wskazywanych względem stawek oferowanych przez konkurencyjne towarzystwa budownictwa społecznego działające na terenie Gminy Lublin i województwa lubelskiego. Stawka czynszu TBS uwzględnia mieszkanie wykończone, gotowe do zamieszkania - informuje Justyna Góźdź z Biura Prasowego w Kancelarii Prezydenta Lublina. 
 
Z kolei na sesję Rady Miasta na początku 2021 roku, przygotowywane jest wystąpienie o wyrażenie zgody na wniesienie w formie aportu nieruchomości o powierzchni blisko pół hektara w dzielnicy Tatary z przeznaczeniem pod budownictwo komunalne realizowane przez spółkę Lubelskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej. Spółka realizuje zadania własne Gminy Lublin w zakresie utrzymania między innymi przekazanego zasobu nieruchomości. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy