Reklama

Międzynarodowe manewry na bialskim lotnisku?

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: archiwum

Międzynarodowe manewry na bialskim lotnisku? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Dotarła do nas informacja, że na bialskim lotnisku przez kilka dni odbywać się będą manewry wojskowe. Mają tu ćwiczyć żołnierze GROM z siłami specjalnymi wojsk amerykańskich.


Żołnierze mieliby zaanektować teren lotniska na kilka dni poczynając od 8 października. Rzecznik gospodarza tego terenu, czyli prezydenta Białej Podlaskiej na pytania dotyczące manewrów nie udziela odpowiedzi wprost. – Nie jestem osobą kompetentną do udzielania odpowiedzi na to pytanie – odpowiada Michał Trantau.

Pytanie o ćwiczenia polskich żołnierzy z kolegami z armii amerykańskiej zadajemy więc rzecznikowi MON. - Żołnierze polskich wojsk specjalnych realizują planowe, rutynowe szkolenia, niektóre z partnerami z zagranicy – informuje płk Jacek Sońta.

Niestety niewiele więcej nam zdradza, bo jak twierdzi rzecznik MON: - Powszechnie uznanym standardem w świecie sił specjalnych jest nieinformowanie o wielu aspektach odnoszących się do działalności tego rodzaju wojsk, a w szczególności: stosowanych  technik, specjalistycznego wyposażenia, struktur, realizowanych zadań i szkoleń. Podawanie do publicznej wiadomości informacji z wymienionego wyżej zakresu może, w konsekwencji, spowodować zagrożenie dla samych żołnierzy, jak również narażać na szwank dobro przyszłych operacji.

Jak widać jednoznacznych odpowiedzi na ten temat nie uzyskaliśmy, ale naszą nieoficjalną wiedzę potwierdzają sygnały samych mieszkańców Białej, którzy dziś przed południem widzieli potężne konwoje wojskowe, wiozące ciężki sprzęt wojskowy. - Taki konwój jechał ul. Zamkową, przez most w stronę Łomaskiej. Od razu pomyślałem, że na lotnisku coś się pewnie dzieje – zrelacjonował nam dziś jeden z bialczan.


Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE