Reklama

Reklama

Miasto Lublin zasadzi ok. tysiąc drzew

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Miasto Lublin

Miasto Lublin zasadzi ok. tysiąc drzew - Zdjęcie główne

Miasto Lublin zasadzi ok. 1 tys. drzew | foto Miasto Lublin

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Do końca roku w dzielnicach Lublina zostanie posadzonych ok. tysiąc drzew i prowadzone będą działania edukacyjne na temat miejskiej zieleni. Ratusz czeka na oferty w konkursie na realizację tej inwestycji.

Reklama

Miasto Lublin zaprasza organizacje do składania ofert w konkursie, który rozpoczyna realizację projektu VII edycji Budżetu Obywatelskiego "Lublin przeciw zanieczyszczeniu powietrza. Drzewa dla każdej dzielnicy”. W głosowaniu poparło go 2238 mieszkańców, a koszt to ok. 1 mln zł. Zwycięzca przygotuje plan nasadzeń ok. 1000 drzew na terenach miejskich w poszczególnych dzielnicach.

- Zachęcamy organizacje pozarządowe do składania ofert w konkursie, którego celem jest stworzenie wspólnie z mieszkańcami mapy nowych nasadzeń drzew w dzielnicach. Dodatkowym atutem dla społeczności dzielnic będą działania edukacyjne przeprowadzone przez realizatora - mówi Beata Stepaniuk-Kuśmierzak, zastępca prezydenta Miasta Lublin ds. kultury, sportu i partycypacji.

Projekt nasadzeń powinien powstać w uzgodnieniu z radami dzielnic oraz ich mieszkańcami, a wskazanie lokalizacji musi uwzględniać infrastrukturę podziemną i wszelkie przepisy obowiązujące na wybranym terenie. Preferowane będą założenia składające się z kilku drzew, np. w formie alei lub zagajnika. Pojekt nasadzeń należy złożyć do 31 maja, w formie papierowej i elektronicznej. W zadaniu konkursowym ma znaleźć się też koncepcja przeprowadzenia działań edukacyjnych z zakresu znaczenia drzew dla miast, dotyczących np. zasad planowania nasadzeń w warunkach miejskich, dbania o drzewa, czy ich wpływu na jakość powietrza. Podsumowaniem pierwszego etapu realizacji projektu ma być zakup i posadzenie wspólnie z mieszkańcami danej dzielnicy, po jednym drzewie w każdej z 25 zakwalifikowanych dzielnic.

Oferty konkursowe należy wypełnić i złożyć w wersji elektronicznej za pomocą platformy Witkac i w wersji papierowej, którą po wydrukowaniu z platformy należy złożyć osobiście w jednym z Biur Obsługi Mieszkańców lub za pośrednictwem poczty wysłać na adres: Biuro Partycypacji Społecznej, ul. Bernardyńska 3, 20-109 Lublin. Termin składania ofert upływa 26 lutego o godzinie 15.30. Przed złożeniem oferty, ale nie później niż 3 dni przed ostatecznym terminem składania ofert, istnieje możliwość skonsultowania jej treści pod kątem wymogów formalnych. Konsultacje odbywają się online po wcześniejszym umówieniu spotkania pod adresem: [email protected]

Ogłoszenie wyników zaplanowano na 22 marca, a zadanie może być zrealizowane do 31 grudnia.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy