Reklama

Reklama

Miasto Lublin wyremontuje alejki nad Zalewem Zemborzyckim. W ramach Budżetu Obywatelskiego

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Pixabay

Miasto Lublin wyremontuje alejki nad Zalewem Zemborzyckim. W ramach Budżetu Obywatelskiego - Zdjęcie główne

Na projekt ogólnomiejski "Zalew Zemborzycki miejscem wypoczynku wszystkich Lublinian", którego koszt to 1,5 mln zł, oddano 3729 głosów | foto Pixabay

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Kilka dni temu Urząd Miasta przedstawił zwycięskie projekty VII edycji Budżetu Obywatelskiego. Wśród nich jest "Zalew Zemborzycki miejscem wypoczynku wszystkich Lublinian" w ramach którego m.in. zostaną wyremontowane alejki nad Zalewem.

Reklama

Budżet Obywatelski to budżet partycypacyjny. Mieszkańcy zgłaszając projekty i głosując na te, które mają być zrealizowane, decydują o części miejskiego budżetu. W tegorocznej - VII edycji Budżetu Obywatelskiego głosowało łącznie 18 234 osób, z czego 17 122  przez internet oraz 1 112 za pomocą kart do głosowania w punktach stacjonarnych. Głosowanie trwało od 15 do 28 października.  Mieszkańcy mieli do rozdzielenia 12,15 mln zł. Do realizacji wybrano 40 projektów z 82 zgłoszonych. Zrealizowane zostaną: projekty ogólnomiejskie i dzielnicowe. 

 

Jednym z projektów wybranych do realizacji jest ogólnomiejski pt. "Zalew Zemborzycki miejscem wypoczynku wszystkich Lublinian", którego koszt to 1,5 mln zł i oddano na niego 3729 głosów, czyli najwięcej ze wszystkich projektów zgłoszonych do tej edycji BO. Ma on na celu odnowienie zaniedbanej okolicy Zalewu Zemborzyckiego. 

 

- Głosując na ten projekt popierasz remont ok. 1000m alejek: na Marinie i przy dojściu nad Zalew z pętli na Żeglarskiej. Projekt jest owocem rozmów z mieszkańcami Lublina, MOSIRem i podmiotami gospodarczymi działającymi nad Zalewem i kontynuacją cieszących się dużym powodzeniem projektów dot. poprawy warunków nad Zalewem z ostatnich lat. 3 - czytamy w opisie projektu. 

 

Remont nawierzchni ma objąć wymianę zniszczonego asfaltu alejek, a sama szerokość alejek powinna umożliwiać spacerowania i poruszanie się rowerem - ok. 4-5m. Odcinki planowane do remontu to: od pętli na Żeglarskiej do ul. Bryńskiego i dalej w kierunku toru nart wodnych (ok.450m) i najbardziej uczęszczane i zniszczone odcinki alejek na Marinie (ok. 950m). Planowany jest też montaż trzech map rowerowych na trasie rowerowej wzdłuż Bystrzycy, wstępne lokalizacje map to: mosty lutosławskiego i most 700 lecia. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE