Reklama

Reklama

Lublinianie zdecydują jak ma wyglądać program przeciwdziałania narkomanii

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Pixabay

Lublinianie zdecydują jak ma wyglądać program przeciwdziałania narkomanii - Zdjęcie główne

Lublinianie zdecydują jak ma wyglądać program przeciwdziałania narkomanii. W piątek pierwsze konsultacje społeczne | foto Pixabay

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W piątek (2 października) zaczną się konsultacje społeczne w sprawie Gminnego Programu Przeciwdziałania Narkomanii dla Miasta Lublin. Konsultacje potrwają do 16 października.

Reklama

W ramach konsultacji mieszkańcy zapoznają się z projektem dokumentu "Gminny Program Przeciwdziałania Narkomanii dla Miasta Lubin". Poza tym, poznają opinie, uwagi i propozycje dotyczące zadań w nim zawartych. 

 

Urząd Miasta informuje jednocześnie, że z przeprowadzonych w 2018 roku badań wynika, że najczęstszym powodem sięgania po narkotyki jest chęć dobrej zabawy, zrelaksowania się, odprężenia i pokonania sytuacji stresujących. Wiek inicjacji narkotykowej przypada na ósmą klasę szkoły podstawowej (wcześniej druga klasa gimnazjum). Największe nasilenie zjawiska narkomanii występuje w najstarszych i bardziej zaludnionych dzielnicach Lublina - Dziesiątej, Tatarach, Kalinowszczyźnie, Wrotkowie, Ponikwodzie, Czechowie, Czubach, Węglinie i Rurach.

 

- Szkoła jest miejscem, w którym młodzież dość często używa narkotyków, jednak o wiele bardziej popularne są imprezy w domach i dyskoteki. Zdarza się, że młodzież niepełnoletnia bierze udział w imprezach w akademikach, gdzie używane są narkotyki. Dzieje się to również w centrach handlowych - informuje Izolda Boguta z Biura Prasowego w Kancelarii Prezydenta Miasta Lublin.

 

Mieszkańcy mogą przesłać swoje opinie mailem na adres: konsultacje@lublin.eu lub przekazać je osobiście podczas dyżurów konsultacyjnych, które odbędą się 2, 5, 6 i 7 października w godzinach 15.30-17.30 w siedzibie Urzędu Miasta Lublin przy ul. Spokojnej 2 w pokoju 203 (II piętro).

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE