Reklama

Reklama

Lublin: WSEI szykuje pokazy nowoczesnych technologii. W ramach ogólnopolskiej "Nocy Innowacji"

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Wyższa Szkoła ekonomii i Innowacji w Lublinie

Lublin: WSEI szykuje pokazy nowoczesnych technologii. W ramach ogólnopolskiej "Nocy Innowacji" - Zdjęcie główne

WSEI szykuje pokazy nowoczesnych technologii. W ramach ogólnopolskiej "Nocy Innowacji" | foto Wyższa Szkoła ekonomii i Innowacji w Lublinie

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Wyższa Szkoła Ekonomii i Innowacji w Lublinie dołączyła do ogólnopolskiej akcji "Noc Innowacji”, która odbędzie się w ramach "Digital Festiwal 2021”. W ramach niej planowane są np. pokaz odzyskiwania utraconych danych z nośników, pokaz Rzeczywistości Wirtualnej i pokazy w Centrum Symulacji Medycznej.

Reklama

Nowa cyfrowa rzeczywistość z powodu epidemii

Digital Festiwal to największa inicjatywa edukacyjno - technologiczna w Polsce, której głównym celem jest przybliżenie wiedzy na temat nowych technologii i cyfryzacji. To czas, kiedy każdy może wejść do cyfrowego świata, poznać z bliska najbardziej innowacyjne miejsca w kraju i zobaczyć, gdzie rodzą się najnowocześniejsze technologie. Kulminacyjnym momentem Festiwalu Cyfryzacji jest "Noc Innowacji”, którą zaplanowano na 9 października, a w jejtrakcie partnerzy wydarzenia proponują zwiedzającym specjalne pokazy i warsztaty.

- Epidemia na zawsze zmieniła świat, jaki znamy. Nowa cyfrowa rzeczywistość na dobre zagościła w naszej codzienności, dlatego tak ważne jest inwestowanie w innowacje i czerpanie z możliwości oferowanych przez nowe technologie w naszym życiu. Wyższa Szkoła Ekonomii i Innowacji w Lublinie chce te innowacje kreować i budować nowoczesne cyfrowe społeczeństwo. Warunkiem tego jest odpowiednia edukacja, a najlepszym sposobem na to są właśnie takie inicjatywy - mówi prof. WSEI dr hab. Andrzej Cwynar, prorektor ds. Nauki i Współpracy Międzynarodowej.

Festiwal potrwa od 1 do 10 października.

Inicjatywy WSEI w ramach Festiwalu

5 października (wtorek)

"Pokaz odzyskiwania danych skasowanych z różnych nośników danych. Prezentacja Laboratorium Cyberbezpieczeństwa WSEI”. Godz. 10.00 do 11.00, budynek WSEI, sala C018 Laboratorium Cyberbezpieczeństwa

Edukacyjne pokazy Rzeczywistości Wirtualnej w WSEI przy wykorzystaniu okularów VR Godz. 10.00 do 11.30 Patio WSEI.

9 października (sobota, Noc Innowacji)

"Symulacje w medycynie. Pokazy w Centrum Symulacji Medycznej WSEI. Koło Pielęgniarstwa przy MCSM” godz. 11.00- 12.30, budynek WSEI, laboratorium MCSM

Edukacyjne pokazy Rzeczywistości Wirtualnej w WSEI przy wykorzystaniu okularów VR pokaz odbywać się będzie równolegle do warsztatów, od godz.11.00 do 12.30 na Patio WSEI.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy