Reklama

Reklama

Lublin: Wróciły wszystkie stacjonarne punkty nieodpłatnej pomocy prawnej

Opublikowano: czw, 22 lip 2021 12:47
Autor: | Zdjęcie: Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

Lublin: Wróciły wszystkie stacjonarne punkty nieodpłatnej pomocy prawnej - Zdjęcie główne

Wróciły wszystkie stacjonarne punkty nieodpłatnej pomocy prawnej | foto Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Przywrócona została stacjonarna obsługa klientów we wszystkich 14 punktach nieodpłatnej pomocy prawnej i nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego w Lublinie. W 7 punktach istnieje możliwość poradnictwa w formie stacjonarnej i zdalnej.

Reklama

Na poradę świadczoną za pomocą środków porozumiewania się na odległość, jak telefon, e-mail, komunikator internetowy, jak również poza lokalem punktu można umówić się w punktach w: Zespole Szkół nr 1 im. Władysława Grabskiego w Lublinie, ul. Podwale 11; XXIX Liceum Ogólnokształcące im. cc mjr Hieronima Dekutowskiego ps. „Zapora” w Lublinie, ul. Lipowa 25; Szkole Podstawowej nr 27 im. Marii Montessori w Lublinie, ul. Maszynowa 2; Szkole Podstawowej nr 50 im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego – Prymasa Tysiąclecia w Lublinie, ul. Roztocze 14; Szkole Podstawowej nr 32 z Oddziałami Integracyjnymi im. Pamięci Majdanka w Lublinie, ul. Przerwy-Tetmajera 2; Szkole Podstawowej nr 28 z Oddziałami Integracyjnymi im. Synów Pułku Ziemi Lubelskiej w Lublinie, ul. Radości 13; Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1 im. Zbigniewa Herberta w Lublinie, ul. Radzyńska 5.

Nieodpłatna pomoc prawna może być świadczona m.in. z takich dziedzin prawa: prawo rodzinne, prawo pracy, sprawy z zakresu rozpoczęcia działalności gospodarczej, prawo cywilne, prawo ubezpieczeń społecznych, prawo do opieki zdrowotnej, prawo administracyjne, z wyjątkiem prawa podatkowego, prawo podatkowe, prawo karne, sprawy z zakresu prowadzenia jednoosobowej działalności gospodarczej.

- Nieodpłatne poradnictwo obywatelskie obejmuje działania dostosowane do indywidualnej sytuacji osoby uprawnionej, zmierzające do podniesienia świadomości tej osoby o przysługujących jej uprawnieniach lub spoczywających na niej obowiązkach oraz wsparcia w samodzielnym rozwiązaniu problemu, w tym w razie potrzeby, sporządzenie wspólnie z osobą uprawnioną planu działania i pomoc w jego realizacji. Obejmuje w szczególności porady dla osób zadłużonych i porady z zakresu spraw mieszkaniowych oraz zabezpieczenia społecznego - wyjaśnia Monika Głazik z biura prasowego w Kancelarii Prezydenta Miasta Lublin.

Na terenie Miasta Lublin można również skorzystać z nieodpłatnej mediacji. Wyznaczono trzy dyżury w: Zespole Szkół nr 12 w Lublinie, ul. Sławinkowska 50, parter s. 70, poniedziałek, godz. 16.00-20.00; Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 4 im. Orląt Lwowskich w Lublinie, ul. Tumidajskiego 6a, parter, sala nauczania indywidualnego, wtorek, 16.00-20.00; Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 4 im. Orląt Lwowskich w Lublinie, ul. Tumidajskiego 6a, parter, sala nauczania indywidualnego, środa, 16.00-20.00.

Każdą poradę umówić można:  przez internet pod adresem: np.ms.gov.pl lub dzwoniąc pod numer telefonu: 81 466 12 10 w godzinach pracy Urzędu Miasta Lublin, tj. 7.30-15.30.

Bezpłatna pomoc prawna przysługuje osobie fizycznej, która nie jest w stanie ponieść kosztów odpłatnej pomocy prawnej, w tym osobie fizycznej prowadzącej jednoosobową działalność gospodarczą niezatrudniającą innych osób w ciągu ostatniego roku. Osoba uprawniona przed uzyskaniem nieodpłatnej pomocy prawnej lub nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego składa pisemne oświadczenie, że nie jest w stanie ponieść kosztów odpłatnej pomocy prawnej. Osoba korzystająca z nieodpłatnej pomocy prawnej w zakresie prowadzonej działalności gospodarczej jest zobowiązana do złożenia dodatkowego oświadczenia o niezatrudnianiu innych osób w ciągu ostatniego roku.
 
 
Po uzyskaniu nieodpłatnej pomocy prawnej lub nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego można podzielić się anonimową opinią na temat udzielonej porady. W przypadku porady stacjonarnej – należy wypełnić formularz "karta pomocy – część B” i wrzucić go do znajdującej się w punkcie urny. W sytuacji porady zdalnej – należy przesłać opinię w formie papierowej do Urzędu Miasta Lublin (adres: Wydział Organizacji Urzędu, Urząd Miasta Lublin, ul. Dolna 3 Maja 5, 20-079 Lublin) lub w formie elektronicznej na adres e-mail: [email protected] wskazując imię i nazwisko osoby udzielającej poradę lub adres punktu oraz datę udzielenia porady.
 
- Przypominamy, że na terenie Miasta Lublin zlokalizowanych jest 14 punktów, w których przez 5 dni w tygodniu można skorzystać z nieodpłatnej pomocy prawnej lub nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego. Ich lokalizacja oraz harmonogram funkcjonowania dostępny jest na stronie Lublin.eu - informuje Monika Głazik.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy