Reklama

Reklama

Lublin: w lipcu zmiany w dodatkach mieszkaniowych

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

Lublin: w lipcu zmiany w dodatkach mieszkaniowych - Zdjęcie główne

Lublin: w lipcu zmiany w dodatkach mieszkaniowych | foto Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Niedługo wejdą w życie zmiany ustawy o dodatkach mieszkaniowych. Zmieni się kryterium dochodowe do dodatku mieszkaniowego oraz sposób jego naliczania. Obowiązywać będą nowe druki wniosków i deklaracji o dochodach.

Reklama

Zmiany dotyczą kryterium dochodowego. Dodatek mieszkaniowy otrzymają osoby, które w okresie 3 miesięcy poprzedzających datę złożenia wniosku o jego przyznanie osiągnęły średni miesięczny dochód przypadający na jednego członka gospodarstwa domowego wnioskodawcy nieprzekraczający w gospodarstwie: jednoosobowym kwoty 2066,99 zł, tj. 40% przeciętnego wynagrodzenia w gospodarce narodowej, obowiązującego w dniu złożenia wniosku, wieloosobowym kwoty 1550,24 zł, tj. 30% przeciętnego w gospodarce narodowej, obowiązującego w dniu złożenia wniosku. Zgodnie z ogłoszeniem Prezesa GUS  w 2020 r. przeciętne wynagrodzenie w gospodarce narodowej wyniosło 5167,47 zł.

- Za dochód od 1 lipca 2021 r. uważa się dochód w rozumieniu art. 3 pkt 1 ustawy z dnia 28 listopada 2003 r. o świadczeniach rodzinnych. Dodatkowo, do dochodu wliczane będą inne dochody niepodlegające opodatkowaniu na podstawie przepisów o podatku dochodowym od osób fizycznych - informuje Monika Głazik z biura prasowego w Kancelarii Prezydenta Miasta Lublin - Ponadto, dodatek mieszkaniowy nie będzie przysługiwał osobom przebywającym w instytucjach zapewniających nieodpłatnie pełne całodobowe utrzymanie. Do członków gospodarstwa domowego wnioskodawcy nie będzie wliczać się osób przebywających w ww. instytucjach.

Bez zmian pozostanie kryterium metrażowe uprawniające do otrzymania dodatku mieszkaniowego, poza uprawnieniem dla osób z niepełnosprawnościami wynikającym z art. 5 ust. 3 ustawy.

Obowiązywać będą zmienione druki wniosków o dodatek mieszkaniowy i deklaracji o dochodach. Nowe formularze dostępne będą w Biuletynie Informacji Publicznej, w Biurach Obsługi Mieszkańców, a także w siedzibie Wydziału Spraw Mieszkaniowych przy ul. Peowiaków 13, tel. 81 466 3340, (3343), (3322), (3352), (3346), (3324), (3345).

Wszystkie zmiany będą obowiązywać od 1 lipca.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy