Reklama

Reklama

Lublin: Władze miasta spotkały się z mieszkańcami kolejnych dzielnic. W ramach projektu "Plan dla Dzielnic"

Opublikowano: czw, 9 gru 2021 14:21
Autor: | Zdjęcie: Miasto Lublin

Lublin: Władze miasta spotkały się z mieszkańcami kolejnych dzielnic. W ramach projektu "Plan dla Dzielnic" - Zdjęcie główne

Władze miasta spotkały się z mieszkańcami kolejnych dzielnic. W ramach projektu "Plan dla Dzielnic" | foto Miasto Lublin

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W ramach kolejnego spotkania z cyklu "Plan dla Dzielnic" władze miasta rozmawiały z mieszkańcami rozwoju i problemach dzielnic Kalinowszczyzna i Tatary. Można zgłaszać już swój udział i zapisywać się do zabrania głosu na kolejnych spotkaniach, które odbędą się na początku przyszłego roku i będą dotyczyć kolejnych dzielnic.

Reklama

Rozmowy w ramach projektu "Planu dla Dzielnic” dotyczyły 7 z 27 dzielnic. "Plan dla Dzielnic” to opis priorytetów rozwojowych w poszczególnych dzielnicach w perspektywie najbliższych lat. Prace nad nim rozpoczęły się w trzecim kwartale tego roku. Pierwszym etapem są spotkania publiczne służące diagnozowaniu problemów i potrzeb poprzez rozmowy z mieszkańcami. Odbyły się już trzy spotkania, na których omawiane były wyzwania stojące przed dzielnicami: Czuby Południowe, Węglin Południowy, Sławinek, Sławin, Szerokie oraz Kalinowszczyzna i Tatary. Ostatnie spotkania odbyły się 7 grudnia i dotyczyły Kalinowszczyzny i Tatar.

- Dziękuję wszystkim osobom, które wzięły udział w rozmowach dotyczących lubelskich dzielnic. To spotkanie, jak i poprzednie, pokazują, że bezpośrednie kontakty i merytoryczna dyskusja są potrzebne i efektywne. Planując przyszłość uwzględniamy wyzwania, przed którymi stoi miasto jako całość, zaś z drugiej strony słuchamy precyzyjnie wyrażanych potrzeb mieszkańców. Mam nadzieję, że nowa perspektywa finansowa umożliwi realizację inwestycji podnoszących jakość życia w najbliższym otoczeniu, czyli właśnie w dzielnicach - mówi Krzysztof Żuk, prezydent Miasta Lublin.

Kolejne spotkania odbędą się: 11 stycznia, godz. 17.00 w Szkole Podstawowej nr 47, ul. Zdrowa 1 - dla dzielnic Abramowice i Głusk; 18 stycznia, godz. 17.00 w Szkole Podstawowej nr 22, ul. Rzeckiego 10 - dla dzielnicy Rury; 8 lutego, godz. 17.00 w Centrum Kultury w Lublinie, ul. Peowiaków 12 - dla dzielnic Stare Miasto, Śródmieście i Wieniawa.

Ze względu na sytuację epidemiczną i ograniczenia co do liczby uczestników zgromadzeń, na spotkania obowiązują zapisy. Formularze zgłoszeniowe dostępne są na stronie internetowej Planu. Uczestnictwo można także zgłosić telefonicznie pod numerem: 81 466 25 54. Terminy następnych spotkań wyznaczane będą sukcesywnie, z uwzględnieniem obowiązujących obostrzeń.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy