Reklama

Reklama

Lublin: We wtorek pikieta " Wolne media Wolni ludzie Wolna Polska"

Opublikowano: pon, 9 sie 2021 10:47
Autor: | Zdjęcie: Screen - KOD Region Lubelski/Facebook

Lublin: We wtorek pikieta " Wolne media Wolni ludzie Wolna Polska" - Zdjęcie główne

We wtorek pikieta " Wolne media Wolni ludzie Wolna Polska" | foto Screen - KOD Region Lubelski/Facebook

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Zarówno w Lublinie, jak i w całym kraju planowane są pikiety "Wolne media Wolni ludzie Wolna Polska". - Stajemy razem - by wyrazić naszą niezgodę i nasz sprzeciw wobec wszelkich działań mających ograniczyć wolność słowa i wolność mediów w Polsce - czytamy w zapowiedzi wydarzenia

Reklama

Na początku lipca posłowie Prawa i Sprawiedliwości złożyli w Sejmie projekt nowelizacji ustawy o radiofonii i telewizji. Eksperci stwierdzili, że jesli zmiany z projektu wejdą w życie, to telewizyjna stacja TVN może stracić koncesję na nadawnie. Właścicicelem stacji jest amerykański koncern Discovery, od którego nowe przepisy mogą wymagać sprzedaży telewizji albo jej zamknięcia. Rządący uważają, że takie zmiany są potrzebne, bo media w Polsce nie powinny należeć do zagranicznych właścicieli.
 
- Koncesja może być również udzielona osobie zagranicznej, której siedziba lub stałe miejsce zamieszkania znajduje się w państwie członkowskim Europejskiego Obszaru Gospodarczego, pod warunkiem, że osoba taka nie jest zależna (...) od osoby zagranicznej, której siedziba lub stałe miejsce zamieszkania znajduje się w państwie niebędącym państwem członkowskim Europejskiego Obszaru Gospodarczego - czytamy w projekcie ustawy. 
 
 
Dlatego Komitet Obrony Demokracji współorganizuje pikietę " Wolne media Wolni ludzie Wolna Polska"
 
- My, obywatele i obywatelki o rozmaitych poglądach i profesjach, wierni swoim różnym przekonaniom i wyznaniom, pochodzący z wielu środowisk społecznych i zawodowych, z polskich miast, miasteczek i wsi, świadomi, że jedną z najważniejszych podstaw demokratycznego państwa jest istnienie wolnych i niezależnych mediów, zgodnie z art. 54 Konstytucji RP, który głosi, że każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji, "w trosce o byt i przyszłość naszej Ojczyzny" - stajemy razem - by wyrazić naszą niezgodę i nasz sprzeciw wobec wszelkich działań mających ograniczyć wolność słowa i wolność mediów w Polsce - czytamy w zapowiedzi wydarzenia KOD.
 
Pikietę zaplanowano na wtorek (10 sierpnia) o godiznie 18.00 na placu Łokietka. W tym samym czasie będą odbywać się podobne akcje w całej Polsce i pod Sejmem w Warszawie. 
 
- Staniemy wtedy wszyscy razem - ramię w ramię - Ty też! Co godzina będzie nas przybywać. Polska czeka na Was - czytamy w zapowiedzi.
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.