Reklama

Lublin walczy o tytuł Europejskiej Stolicy Młodzieży 2023. We wtorek spotkanie w ratuszu

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Pixabay

Lublin walczy o tytuł Europejskiej Stolicy Młodzieży 2023. We wtorek spotkanie w ratuszu - Zdjęcie główne

Lublin ma szansę stać się Europejską Stolicą Młodzieży. We wtorek spotkanie na temat aplikacji. | foto Pixabay

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości We wtorek (15 września) o 13.00 w ratuszu odbędzie się spotkanie na temat aplikacji Lublina do tytułu Europejskiej Stolicy Młodzieży 2023. Termin złożenia ostatecznej wersji aplikacji finałowej do tytułu mija 20 września.

Europejska Stolica Młodzieży to tytuł przyznawany przez Europejskie Forum Młodzieży europejskiemu miastu na jeden rok. W marcu Lublin znalazł się w ścisłym finale konkursu. W pierwszej trójce są również: rosyjski Kazań i rumuńskie Baia Mare. Celem ESM jest wzmocnienie pozycji młodych ludzi, zwiększenie ich uczestnictwa w podejmowaniu decyzji i budowanie ich tożsamości europejskiej. Tytuł  jest przyznawany od 2009 roku miastom, które wykazują najbardziej innowacyjne podejście ww współpracy z młodzieżą. Wśród laureatów są już m.in. Rotterdam, Turyn i Antwerpia. 

 

W spotkaniu weźmie udział Beata Stepaniuk-Kuśmierzak - zastępca prezydenta ds. kultury, sportu i partycypacji oraz organizacje młodzieżowe. 

 

- Ubieganie się o tytuł Europejskiej Stolicy Młodzieży to wielkie wyzwanie, ale też potwierdzenie, jak ważni są dla nas młodzi mieszkańcy Lublina. Proces aplikowania i budowania programu Europejskiej Stolicy Młodzieży to doskonała okazja, by jeszcze lepiej przyjrzeć się potrzebom, oczekiwaniom i perspektywom młodzieży w Lublinie, a także zachęcić ich do aktywnego działania - mówi Beata Stepaniuk-Kuśmierzak, Zastępca Prezydenta Miasta Lublin ds. Kultury, Sportu i Partycypacji.

 

Na spotkaniu organizacje młodzieżowe poznają koncepcję zarządzania programem Europejskiej Stolicy Młodzieży po otrzymaniu tego tytułu przez Lublin. Pomysły będą omawiane przez przedstawicieli Miasta oraz reprezentantów m.in. Zespołu ds. Dzieci i Młodzieży oraz Młodzieżowej Rady Miasta Lublin. Samo spotkanie będzie transmitowane na profilu Lublin - Europejska Stolica Młodzieży 2023 - kandydat, link do wydarzenia będzie też udostępniony na stronie Urzędu Miasta Lublin.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE