Reklama

Reklama

Lublin: W piątek piknik "Tour de Konstytucja". Wśród gości m.in. Zbigniew Hołdys

Opublikowano: śr, 4 sie 2021 15:42
Autor: | Zdjęcie: Screen - Tour de Konstytucja PL - Lublin/Facebook

Lublin: W piątek piknik "Tour de Konstytucja". Wśród gości m.in. Zbigniew Hołdys - Zdjęcie główne

W piątek piknik "Tour de Konstytucja" | foto Screen - Tour de Konstytucja PL - Lublin/Facebook

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W najbliższym czasie w centrum miasta zostanie zorganizowany piknik "Tour de Konstytucja" z okazji 100. rocznicy uchwalenia pierwszej pełnej Konstytucji. W ramach wydarzenia m.in. odbędą się debaty z udziałem sędziów. Wśród gości jest też Zbigniew Hołdys - muzyk, poeta i dziennikarz.

Reklama

W 2021 roku mija setna rocznica uchwalenia pierwszej pełnej Konstytucji po odzyskaniu przez Polskę niepodległości. Z tej okazji organizowane jest ogónopolskie wydarzenie "Tour de Konstytucja" pod patronatem Rzecznika Praw Obywatelskich dr hab. Adama Bodnara. Celem tego wydarzenia jest popularyzacja zapisów Konstytucji i praktyki ustrojowej wytworzonej przez ponad 20 lat obowiązywania obecnej ustawy zasadniczej.
 
 
W programie wydarzenia, które odbędzie się w piątek (6 sierpnia) o 17.30 na Placu Litewskim, znalazła się dwumiesięczne podróż kapsuły z egzemplarzem Konstytucji przez wiele polskich miast i miasteczek.

- Będzie można porozmawiać z Danutą Przywarą, wieloletnią prezeską Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka, sędzią Piotrem Gąciarkiem ze Stowarzyszenia Iustitia, artystą Zbigniewem Hołdysem, odwiedzą nas też adwokaci z Wolnych Sądów: Sylwia Gregorczyk-Abram i Michał Wawrykiewicz - czytamy w zapowiedzi wydarzenia na Facebooku.
 
Podczas pikniku odbędą się dwie krótkie debaty z przedstawicielami zawodów prawniczych. Pierwsza to "Europa kontra Konstytucja RP?", w której wezmą udział: Sylwia Gregorczyk-Abram - adwokat, Michał Wawrykiewicz - adwokat, Piotr Gąciarek - sędzia, Stowarzyszenie Sędziów Polskich Iustitia. Rozmowę moderuje Krzysztof Sokołowski - adwokat. Druga debata to "Nasza? Konstytucja". Wezmą w niej udział: Monika Płoska-Pecio - sędzia (Stowarzyszenie Sędziów Polskich Iustitia), Beata Syk-Jankowska - prokurator (Stowarzyszenie Prokuratorów Lex Super Omnia), dr hab. Sławomir Patyra - prof. UMCS, Bartosz Przeciechowski - adwokat i dziekan Okręgowej Rady Adwokackiej w Lublinie. Moderatorem jest prof. dr hab. Katarzyna Dudka.
 
 
Na najmłodszych będą czekać konkursy, zajęcia plastyczne oraz zabawy - wielkie bańki, malowanie buzi, zdjęcia z misiem w togach.
 
"Tour de Konstytucja" w Lublinie organizują: Izba Adwokacka w Lublinie, Komitet Obrony Demokracji Region Lubelski, Okręgowa Izba Radców Prawnych w Lublinie, Stowarzyszenie Prokuratorów Lex Super Omni, Stowarzyszenie Sędziów Polskich Iustitia Oddział w Lublinie.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.