Reklama

Reklama

Lublin: W dwóch dzielnicach powstaną nowe ulice

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

Lublin: W dwóch dzielnicach powstaną nowe ulice - Zdjęcie główne

W dwóch dzielnicach powstaną nowe ulice | foto Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W dzielnicach Szerokie i Hajdów-Zadębie powstaną nowe drogi. Miasto podpisało umowę na budowę ul. Siewierzan i ogłosiło przetarg na budowę dróg w rejonie ul. Hajdowskiej i Turystycznej.

Reklama

- Poprzez budowę nowych ulic w mieście, systematycznie rozwijamy sieć infrastruktury drogowej. Efektem rozpoczętej procedury przetargowej będą nowe drogi w dzielnicy Hajdów-Zadębie. Z kolei podpisana umowa na budowę ulicy Siewierzan rozpoczyna inwestycję, która zdecydowanie poprawi warunki i komfort korzystania z tej drogi oraz wpłynie na obsługę zlokalizowanych w tym miejscu posesji. Obie inwestycje to efekt współpracy z mieszkańcami. Zadania realizujemy w ramach inicjatywy lokalnej - to mieszkańcy wsparli finansowo opracowanie dokumentacji projektowej dla obu lokalizacji - mówi Artur Szymczyk, zastępca prezydenta Miasta Lublin ds. inwestycji i rozwoju.

Ogłoszone postępowanie dotyczy dwóch dróg gminnych w rejonie ul. Hajdowskiej i Turystycznej. Ich łączna długość wyniesie ok. 620 m, a jedna z dróg zostanie zakończona placem nawrotowym. Ulice będą mieć nawierzchnię bitumiczną. Zostaną wybudowane jezdnie, chodniki, zjazdy, oświetlenie i knalizacja deszczowa. Obie drogi będą miały bezpośrednie włączenie w ul. Hajdowską. Termin otwarcia ofert zaplanowano na 16 marca. Wykonawca będzie miał rok na budowę.

Oprócz tego Miasto podpisało umowę na budowę ul. Siewierzan. Droga będzie miała około 400 m długości i 5 m szerokości. Po obu jej stronach powstaną chodniki o szerokości 2 m. Na końcu jezdni o nawierzchni bitumicznej będzie plac nawrotowy. Ogłoszone postępowanie przewiduje jeszcze budowę ciągu pieszego w kierunku ul. Wołynian o szerokości 3 m i długości około 70 m, jak również budowę ciągu pieszo-jezdnego o szerokości 5 m i długości ponad 60 m, wykonanego z kostki brukowej. Wraz z nową drogą zostanie wybudowane ma być odwodnienie, oświetlenie, kanalizacja sanitarna, wodociąg, oznakowanie poziome i pionowe. Zakończenie inwestycji wyznaczono na 23 lutego 2023 r. Koszt umowy to blisko 2,3 mln zł.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy