Reklama

Reklama

Lublin: W centrum powstaną nowe miejsca. Będą to połączenia ulicy, parkingu i deptaka

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Ruszyły konsultacje społeczne koncepcji zagospodarowania ulic: Szambelańskiej, Jana Gilasa, Przechodniej, Zielonej oraz fragmentu ulicy Staszica na odcinku pomiędzy ulicą Zieloną a Krakowskim Przedmieściem. W ten sposób mają powstać miejsca łączące funkcje ulicy, parkingu, deptaka.

Reklama

- Jesteśmy w trakcie opracowywania koncepcji zagospodarowania kilku ulic w ścisłym centrum miasta. To nasza odpowiedź na prośby mieszkańców, rad dzielnic oraz przedsiębiorców prowadzących na tym obszarze działalność gospodarczą. Projekt zakłada nową organizację przestrzeni publicznej z wprowadzeniem zieleni i infrastruktury użytkowej tak, by stała się bardziej przyjazna, otwarta i bezpieczna dla mieszkańców oraz turystów - mówi Artur Szymczyk, zastępca prezydenta Miasta Lublin ds. inwestycji i rozwoju.

Opracowywany projekt zagospodarowania zakłada powstanie na ulicach tzw. woonerfów. Łączone one funkcję ulicy, parkingu, deptaka oraz stref spotkań mieszkańców. Woonerf ma skupiać życie miejskie, poprawiać jego jakość, sprzyjać wypoczynkowi i integracji. Koncepcja obejmuje wybór nawierzchni, zieleni i oświetlenia. Dla każdego z tych miejsc zostanie wykonana wizualizacja 3D.

Gotowa koncepcja po uwzględnieniu uwag mieszkańców zawierająca też wstępny kosztorys wykonawczy dla każdej z ulic z zestawieniem kosztów dla poszczególnych branż, powinna powstać do 30 listopada. Konsultacje społeczne w sprawie projektu koncepcji trwają od 18 października do 2 listopada. Uwagi do dokumentu należy przesyłać na formularzu konsultacyjnym na adres e-mail: [email protected] lub pisemnie na adres: Biuro Rewitalizacji i Klimatu, ul. Tomasza Zana 38, 20-601 Lublin. Planowane jest również spotkanie na temat całej inwestycji, które odbędzie się 20 października w Ratuszu (sala nr 3), godz. 16.00

Projekty woonerfów dla ulic oraz formularz zgłaszania opinii dostępne są na stronie internetowej Urzędu Miasta Lublin.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy