Reklama

Reklama

Lublin: VIII edycja Budżetu Obywatelskiego. Na co można głosować na Ponikwodzie?

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

Lublin: VIII edycja Budżetu Obywatelskiego. Na co można głosować na Ponikwodzie? - Zdjęcie główne

W ramach Budżetu Obywatelskiego, z dzielnicy Ponikwoda do głosowania wybrano m.in. projekt zakładający budowę wybiegu dla psów | foto Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Jesienią odbędzie się głosowanie w ramach VIII edycji Budżetu Obywatelskiego. Z dzielnicy Ponikwoda do głosowania wybrano cztery projekty. Przewidują one: remont chodników, zasadzenie drzew, budowę wybiegu dla psów i stworzenie skweru, gdzie będzie można odpoczywać na świeżym powietrzu.

Reklama

W ramach VIII edycji Budżetu Obywatelskiego do głosowania wybrano osiem projektów z dzielnicy Ponikwoda. Pierwszy z nich - "Inwestycje na Ponikwodzie - chodniki i oświetlenie" wyceniono na 257 tys. zł.

- Projekt zakłada wykonanie remontu chodników przy ul. Magnoliowej oraz ul. Hiacyntowej, a także budowie brakujących odcinków oświetlenia ulicznego na ul. Bazylianówka i ul. Magnoliowej - czytamy w opisie projektu.

Drugi projekt to "Ponikwoda przeciw zanieczyszczeniu powietrza", którego koszt realizacji oszacowano na 350 tys. zł. Zakłąda on kupienie i zasadzenie drzewa w całej dzielnicy. 

- Polskie środowisko jest coraz bardziej zanieczyszczone. Dziś możemy zacząć naprawę kraju od naszej małej Ojczyzny - czytamy w opisie.

Następny projekt - "AKTYWNY WYPOCZYNEK NA DZIELNICY PONIKWODA / WĘGLARZA" ma również kosztować 350 tys. zł. Przewiduje zagospodarowanie działek miejskich na rogu ul. Węglarza oraz Jagodowej.

- Głównym celem jest uzyskanie bezpiecznego miejsca do aktywnego wypoczynku dla rodzin z dziećmi oraz seniorów poprzez zagospodarowany i urządzony skwer z terenem zielonym do wypoczynku z organizacją takich miejsc jak: plac zabaw, obiekty małej architektury, (ławki, kosze na śmieci), aktywności fizycznej poprzez instalację siłowni zew., organizację ciągów pieszych (chodniki, schody), nasadzenia, rabaty kwiatowe - czytamy w opisie.

Ostatni z wybranych do głosowania projektów to "Wybieg dla psów na Ponikwodzie" wyceniony na 107,6 tys. zł. Pomysłodawcy podkreślają, że w dzielnicy jest niewiele przestrzeni na przyjemne i bezpieczne spacery z psami.

- Sam jako właściciel energicznego czworonoga za każdym razem główkuję w jaki sposób zaplanować spacerową trasę, żeby nie było nudno, ale aktywnie i bezpiecznie. Okolica charakteryzuje się zabudowanymi przestrzeniami i poprzecinana jest pasami jezdnymi. Wielu właścicieli szuka enklawy na przyjemne spacery z dala od ulicznego ruchu - czytamy w opisie projektu.

Zaproponowano dwa miejsca na działkach należących do Gminy, ale nie wskazano, które dokładnie miałyby być to działki. - Ciekawym uzupełnieniem inwestycji będzie organizacja regularnych spotkań - spacero-treningów w wykwalifikowanym prowadzącym, mająca służyć integracji oraz edukacji psów i ich właścicieli - czytamy w opisie.

Budżet Obywatelski jest budżetem partycypacyjnym, dzięki któremu mieszkańcy zgłaszając projekty i głosując na te, które mają być zrealizowane, decydują o części miejskiego budżetu. Nabór wniosków do VIII edycji Budżetu Obywatelskiego skończył się w 7 maja. Złożonych zostało 214 projektów na łączną kwotę ponad 73 mln zł, z czego 136 to projekty dzielnicowe, a 78 – ogólnomiejskie. W tym roku na projekty Budżetu Obywatelskiego, Miasto Lublin przeznaczyło kwotę 12,5 mln zł. Głosowanie na projekty rozpocznie się 23 września i potrwa do 10 października.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy