Reklama

Reklama

Lublin: Urzędnicy pomogą przy wnioskach do Budżetu Obywatelskiego

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Miasto Lublin

Lublin: Urzędnicy pomogą przy wnioskach do Budżetu Obywatelskiego - Zdjęcie główne

Urzędnicy pomogą przy wnioskach do Budżetu Obywatelskiego | foto Miasto Lublin

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Zbliża się termin zgłaszania projektów do IX edycji Budżetu Obywatelskiego. Planowane jest jeszcze spotkanie konsultacyjne.

Reklama

Osoby zainteresowane dodatkowymi informacjami lub pomocą w napisaniu wniosku z projektem do Budżetu Obywatelskiego, mogą wziąć udział w spotkaniu konsultacyjnym. Odbędzie się ono w poniedziałek (28 marca) o 17.00 w formule online. Będzie to okazja do uzyskania informacji o ogólnych zasadach i procedurach Budżetu Obywatelskiego oraz szczegółowych wskazówek w zakresie pisania i składania projektów. Pracownicy Biura Partycypacji Społecznej odpowiedzą też na pytania pojawiające się podczas przygotowywania dokumentów. Spotkanie będzie transmitowane na Facebooku na profilu Obywatelski Lublin.
- Po raz dziewiąty zapraszamy mieszkańców do wspólnego decydowania o tym, na jakie cele przeznaczyć pulę środków z Budżetu Obywatelskiego. Każdy mieszkaniec Lublina może zaproponować zmiany w najbliższym otoczeniu, które jego zdaniem posłużą lokalnej społeczności. Zachęcam do składania wniosków, bo efekty zrealizowanych inicjatyw z lat poprzednich widać wyraźnie w przestrzeni miasta. Są to estetycznie zagospodarowane obszary, nowe nasadzenia zieleni, infrastruktura drogowa czy działania na rzecz zwierząt. Czekamy na kolejne nowe pomysły mieszkańców, które mają szansę na realizację w 2023 roku - mówi Krzysztof Żuk, prezydent Miasta Lublin.

Projekty można składać do 31 marca, korzystając z formularza online znajdującego się na stronie decyduje.lublin.eu w zakładce Budżet Obywatelski, za pośrednictwem platformy ePUAP lub tradycyjnie, na papierowych formularzach w Biurach Obsługi Mieszkańców. Regulamin tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego umieszczony jest na stronie lublin.eu. Znajduje się tam również cennik zawierający orientacyjne koszty wykonania przykładowych prac.

Miasto Lublin przeznaczy na realizację projektów 14 mln zł.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy