Reklama

Reklama

Lublin: UMCS pomaga swoim studentom z Ukrainy. Jakie wsparcie przygotowano?

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Centrum Prasowe UMCS

Lublin: UMCS pomaga swoim studentom z Ukrainy. Jakie wsparcie przygotowano? - Zdjęcie główne

Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej | foto Centrum Prasowe UMCS

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej organizuje pomoc dla swoich studentów i doktorantów pochodzącym z Ukrainy, gdzie trwa wojna. Trwają zbiórki pieniężne i darów, udzielana jest pomoc prawna i psychologiczna. Uczelnie uruchomiła też uproszczoną procedurę wnioskowania o zapomogę.

Reklama

- W obliczu dramatycznych wydarzeń, których doświadcza aktualnie społeczeństwo ukraińskie, władze Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, jako wyraz solidarności i troski o członków swojej akademickiej wspólnoty, zdecydowały o podjęciu szeregu działań mających na celu zapewnienie wsparcia studentom i doktorantom UMCS pochodzącym z Ukrainy - informuje UMCS w Lublinie.

Dlatego na uczelni została uruchomiona uproszczona procedura wnioskowania o zapomogę, która przysługuje studentowi znajdującemu się w trudnej sytuacji życiowej. Studenci UMCS pochodzący z Ukrainy, zainteresowani takim wsparciem, mogą składać wnioski przez system USOSweb. W uzasadnionych przypadkach, studenci mogą również składać podanie do rektora UMCS o obniżenie opłaty za studia. Dodatkowo, na najbliższym posiedzeniu Senatu UMCS będzie przedstawiony do zatwierdzenia program "Talenty na UMCS”, za pomocą którego dla naszych studentów z Ukrainy uruchomiona zostanie dodatkowa pula bezpłatnych miejsc na studiach I, II stopnia i jednolitych magisterskich.

Natomiast, Okręgowa Izba Radców Prawnych w Lublinie, we współpracy z uczelnią, zadeklarowała zapewnienie bezpłatnego wsparcia prawnego osobom potrzebującym go w Polsce w związku z działaniami wojennymi na Ukrainie. Pomoc jest realizowana online, z wykorzystaniem specjalnie utworzonego adresu poczty elektronicznej: ua@oirp.lublin.pl.

UMCS zapewnia też studentom i doktorantom z Krainy, pomoc w kryzysie i wsparcie psychologiczne. Wszystkie konsultacje i porady są świadczone przez psychologów i psychoterapeutów. Prowadzona jest także internetowa zbiórka pieniężna na portalu zrzutka.pl oraz stacjonarna zbiórka darów pod nazwą UMCS Razem dla Ukrainy - Zgromadzone fundusze zostaną przeznaczone na zakup najpotrzebniejszych środków dla osób z Ukrainy, w tym rodzin studentów.

- Studenci i doktoranci UMCS pochodzący z Ukrainy stanowią najliczniejszą grupę cudzoziemców kształcących się na naszej Uczelni, dlatego podejmowane przez nas działania mają za zadanie zapewnienie realnego wsparcia tym, których bezpośrednio dotykają skutki wojny na Wschodzie - informuje UMCS.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy