Reklama

Reklama

Lublin: Ulicami miasta przejdzie Orszak Świętego Mikołaja

Opublikowano: czw, 2 gru 2021 15:33
Autor: | Zdjęcie: Screen - orszak.parafiamikolaj.pl

Lublin: Ulicami miasta przejdzie Orszak Świętego Mikołaja - Zdjęcie główne

Orszak Świętego Mikołaja | foto Screen - orszak.parafiamikolaj.pl

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Ulicami miasta przejdzie po raz kolejny Orszak Świętego Mikołaja. W ramach niego podopieczni z domów dziecka i mali pacjenci szpitala dostaną prezenty. Planowane są też koncerty.

Reklama

Doboroczynność i wrażliwość na potzrebujących

Orszak Świętego Mikołaja, czyli barwny korowód odbywa się w Lublinie i jest organizowany przez  parafię p.w. św. Mikołaja. W tym roku będzie to 8. edycja. Do uczestnictwa zapraszani są uczniowie, parafianie i mieszkańcy miasta. Św. Mikołaj będzie niósł worek prezentów i odwiedzi m.in. dzieci w Domu Dziecka przy ul. Sierocej, ul. Dymowskiego i ul. Słowikowskiego, pacjentów Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego przy ul. Gębali oraz dzieci niepełnosprawne i niewidome w Specjalistycznym Ośrodku Wychowawczym przy ul. Hirszfelda.

- Jako parafia pw. św. Mikołaja chcemy pobudzić mieszkańców Lublina, a zwłaszcza dzieci i młodzież do refleksji i dobroczynności, wrażliwości na potrzebujących, skrzywdzonych przez los, a także wyprostować skrzywiony przez współczesne media i wszechobecną komercję wizerunek św. Mikołaja - wyjaśniają organizatorzy.

Wydarzenie planowane jest na niedzielę (5 grudnia) i zacznie się o godz. 14:00 na Rynku Głównym Starego Miasta Lublina występem zespołów dziecięcych z udziałem gwiazd muzyki rozrywkowej. Potem orszak ruszy i przejdzie ulicami: Królewska, Lubartowska, Czwartek, Szkolna, Słowikowskiego. Zakończy się na placu przed kościołem św. Mikołaja. Odbędą się różne przedstawienia, koncerty oraz dwa ogólnopolskie konkursy: literacki i plastyczny dla dzieci i młodzieży pt. "Św. Mikołaj w oczach dzieci i młodzieży – I Ty możesz zostać Św. Mikołajem”. Część wydarzeń odbędzie się już w sobotę (4 grudnia) o godzinie 18.00 w Centrum Spotkania Kultur.

Program

Sobota (4 grudnia)

Finał Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla dzieci kl. I-VIII szkół podstawowych – "Św. Mikołaj w oczach dzieci – I Ty możesz zostać św. Mikołajem”.

Występ zespołów – zespół tańca „Leszczyniacy”, dziecięcy zespół "Promyczki” oraz dziecięce zespoły baletowe, Studio Tańca - GRAWiTAN.

Gwiazdami wieczoru będą siostry: Ala i Ola Tracz – uczestniczki programu The Voice Kids. Ala była również finalistką Eurowizji Junior 2021.

Niedziela (5 grudnia)

Uroczyste otwarcie i prezentacja uczestników - Wspólne śpiewanie z dziecięcym zespołem "Promyczki” - Wspólna zabawa i nauka piosenki "O dobrym Świętym Mikołaju”

Przybycie Św. Mikołaja w kabriolecie

Wyjście barwnego Orszaku na czele z dziecięcą Orkiestrą Dętą z Szastarki. Przemarsz na plac przy kościele Św. Mikołaja na Czwartku

Powitanie Orszaku i otwarcie Jarmarku Św. Mikołaja - Występ dziecięcego zespołu "Promyczki” - Ważenie Św. Mikołaja - Quiz o Św. Mikołaju - Losowanie wygrywających losów - Mikołaj rozdaje prezenty wszystkim dzieciom - Animacja laserowa - Liczne niespodzianki

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy