Duże zainteresowanie rehabilitacją w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego przy al. Kraśnickiej w Lublinie wynika z zapotrzebowania na tego typu pomoc, Sam ośrodek przeszedł niedawno generalny remont. Na trzech piętrach budynku personel, korzystając z wysokiej klasy sprzętu do rehabilitacji, wykonuje zabiegi fizjoterapeutyczne z zakresu hydroterapii, fizykoterapii i kinezyterapii. Do dyspozycji pacjentów są m.in.: basen, urządzenia do masażu podwodnego oraz dobrze wyposażona sala ćwiczeń. W ośrodku zatrudnionych jest dwudziestu dwóch fizjoterapeutów, czterech masażystów oraz czterech lekarzy ze specjalizacją rehabilitacji medycznej.
CZYTAJ TAKŻE: Koronawirus: Minister zdrowia o czwartej fali pandemii. Lockdowny w zależności od poziomu szczepień
- Świadczymy leczenie rehabilitacyjne dla chorych, których stan zdrowia nie wymaga leczenia szpitalnego całodobowego, lecz istniejące schorzenie lub uraz potrzebują intensywnego usprawniania. Zabiegi obejmują kompleksową fizjoterapię narządów ruchu, szczególnie ze wskazaniami neurologicznymi, ortopedycznymi i reumatologicznymi - wyjaśnia lek. med. Anna Mazur-Maj, kierownik Ośrodka Rehabilitacji Leczniczej Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Lublinie.
W tym roku w ośrodku pojawili się też pacjenci, którzy przebyli COVID-19. Szpital przygotował dla nich program fizjoterapii, którego celem jest wspomaganie pełnego powrotu do zdrowia i aktywności.
- Dzięki rehabilitacji pacjenci znacznie poprawią swoją sprawność oddechową. Zwiększą wydolność wysiłkową i krążeniową, przez co jest szansa, że szybciej powrócą do pełnej sprawności. Rehabilitacja pozytywnie wpłynie również na ich kondycję psychiczną - dodaje lek. med. Anna Mazur-Maj.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.