Reklama

Reklama

Lublin: Szkoła językowa nie będzie mieć parkingu na wyłączność

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

Lublin: Szkoła językowa nie będzie mieć parkingu na wyłączność - Zdjęcie główne

Szkoła językowa nie będzie mieć parkingu na wyłączność | foto Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości O przywrócenie prawa do wyłącznego korzystania z parkingu przez jedną ze szkół językowych i montaż kamer monitoringu, apelował do władz miasta Stanisław Kieroński z Rady Miasta Lublin. Pojawiła się już odpowiedź.

Reklama

Wiceprzewodniczący Rady Miasta Lublin Stanisław Kieroński (klub prezydenta Krzysztofa Żuka) skierował interpelację do władz miasta. Dotyczy ona parkingu u zbiegu ul. Romanowskiego i Borelowskiego oraz zamontowania 6 kamer w pobliżu szkoły na koszt spółki. Na wstępie zaznaczył, że dostał pismo od Zygmunta Wrony, dyrektora College of English „u Metodystów", Sp. z o.o zawierające prośbę o przywrócenie prawa do wyłącznego korzystania z parkingu wybudowanego na koszt własny przez spółkę. Prawo to zostało szkole odebrane w 2010 roku.

- Parking miał służyć mieszkańcom dzielnicy, ale z obserwacji pracowników szkoły wynika, że korzystają z niego osoby spoza Lublina, przyjeżdżające do pracy, a niektóre auta "garażują" w tym miejscu od kilku lat. Z powodu ograniczonej liczby miejsc parkingowych szkoła została zmuszona do ograniczenia czasu pracy placówki, prowadząc lekcje w godzinach popołudniowych - napisał Stanisław Kieroński.

Dalej dodał, że w związku z napływem uchodźców z Ukrainy i potrzebą włączenia dzieci oraz młodzieży do systemu oświaty, dyrektor Wrona chciałby zaproponować 1 tys. uczniów bezpłatną naukę języka angielskiego. Aby prowadzić zajęcia dla tak dużej liczby osób szkoła będzie musiała prowadzić lekcje rónież rano. Potrzebny będzie też dostęp do miejsca parkingowych dla nauczycieli i dorosłych chodzących na zajęcia.

- Ponadto w celu zwiększenia bezpieczeństwa okolic szkoły dyrektor wnioskuje o zamontowanie 6 kamer na alejce prowadzącej do szkoły od Al. Kraśnickiej oraz przy budynku szkoły - napisał Kieroński.

W odpowiedzi Artur Szymczyk - zastępca prezydenta ds. inwestycji i rozwoju napisał, że nie przewiduje się przywrócenia prawa do wyłącznego korzystania z parkingu u zbiegu ulic Romanowskiego i Boreloweskiego.

- Jednocześnie informuję, że lokalizacja kamer wymieniona w interpelacji nie jest wskazana na listach Policji i SM jako miejsce szczególnie niebezpieczne gdzie należy rozważyć rozbudowę monitoringu wizyjnego m. Lublin w latach przyszłych. Koszt usługi transmisji danych do 6 kamer wynosi - 300zł/mies. Koszt instalacji jednej kamery to około 13 000 zł. W przypadku instalacji kamer należy wystąpić o warunki techniczne dla kamer do Wydziału Informatyki i Telekomunikacji Urzędu Miasta Lublin - wyjaśnia w odpowiedzi, Artur Szymczyk.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy