Reklama

Reklama

Lublin: Ruszyły zapisy na ferie zimowe w mieście. Będą warsztaty i treningi dla dzieci i młodzieży

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Miasto Lublin

Lublin: Ruszyły zapisy na ferie zimowe w mieście. Będą warsztaty i treningi dla dzieci i młodzieży - Zdjęcie główne

Ruszyły zapisy na ferie zimowe w mieście. Będą warsztaty i treningi dla dzieci i młodzieży | foto Miasto Lublin

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Ruszyły zapisy na zajęcia w ramach tegorocznych ferii zimowych organizowanych przez Miasto Lublin. Dzieci i młodzież będą mogły grać na ukulele, przygotowywać przedstawienie teatralne i słuchowisko, trenować w parku trampolin, na lodowisku i pływalni. Nową propozycją są warsztaty rzemieślnicze, kuchni molekularnej i kodowania i zajęcia w schronisku dla bezdomnych zwierząt.

Reklama

- Tegoroczne ferie poprzedza dwutygodniowy okres zdalnej nauki. Z tego względu duży nacisk kładziemy na aktywność ruchową, budowanie relacji społecznych i wzmacnianie wiary w swoje możliwości. Zaproponowane zajęcia mają dostarczyć radości i wydobyć z młodych ludzi to, co w trakcie pandemii blokował ekran komputera i izolacja. Chcemy, aby uczestnicy „Zimy w mieście” odpoczywając od nauki, próbowali swoich sił w różnych dziedzinach i otwierali się na nowe doświadczenia - mówi Beata Stepaniuk-Kuśmierzak, zastępca prezydenta Miasta Lublin ds. kultury, sportu i partycypacji.

- Wzorem lat ubiegłych Miasto dofinansuje uczestnictwo w półkoloniach zimowych w szkołach podstawowych na terenie Lublina. Siedem szkół zadeklarowało organizację tej formy wypoczynku od nauki dla uczniów klas I-IV. Dzieci spędzą wolny czas przyjemnie i w gronie najbliższych kolegów, co z kolei rodzicom da poczucie bezpieczeństwa i spokoju. Dla wielu uczniów ze względu na pandemię Covid-19 półkolonie w szkole będą jedyną dostępną możliwością spędzenia ferii zimowych w sposób atrakcyjny i konstruktywny - mówi Monika Lipińska, zastępca prezydenta Miasta Lublin ds. społecznych.

Część zajęć będzie poświęcona lubelskim rzemiosłom. Do korzystania z takiej oferty zapraszają MDK "Pod Akacją” i MDK nr 2. Planowana jest też wyprawa do neonowego centrum Lublina i warsztaty: plastyczne, instrumentalne, taneczne, teatralne, wokalne, graficzne i komputerowe. Z kolei propozycją treningów na trampolinach, czy kole cyrkowym wychodzi MKS Start. Poza tym nie zabraknie możliwości gry w piłkę, ćwiczenia karate, judo lub taekwondo, pływania, czy szkolenia jazdy figurowej na łyżwach.

Swoje propozycje przygotowały też muzea, domy kultury, biblioteki i instytucje kulturalne. Galeria Labirynt zaprasza na warsztaty inspirowane Sztuką Ziemi, podczas których dzieci stworzą własne, nietypowe instalacje lub obiekty z naturalnych tworzyw. Teatr im. Ch. H. Andersena oferuje m.in. warsztaty teatralne oraz zajęcia z ruchu scenicznego. Natomiast Bioteka proponuje zajęcia technologiczne "Ferie z robotyką”, ale także warsztaty poetyckie przygotowane wspólnie z Domem Słów. W Filii nr 34 MBP będzie można wypożyczyć książkę z niespodzianką. Sztuczki i nauczki, warsztat kostiumowy oraz granie na śniadanie to tylko, niektóre z atrakcji, jakie przygotowało dla dzieci Centrum Kultury w Lublinie. Natomiast Warsztaty Kultury w Lublinie zorganizują instalację sensoryczną, zabawy sensoryczne oraz warsztat fotograficzny.

Dodatkowo, w tym roku, uczniowie klas I-IV będą uczestniczyć w półkoloniach przygotowanych przez szkoły. W okresie 10 dni ferii przez 8 godzin dziennie na dzieci czekają m.in. wyjścia do kina, muzeum, teatru, wycieczki po mieście, warsztaty kulinarne, komputerowe, plastyczne, imprezy sportowe, ćwiczenia relaksacyjne oraz edukację z zakresu profilaktyki uzależnień.

Zapisy na zajęcia ruszyły 3 lutego i prowadzone będą przez organizatorów poszczególnych akcji.

Ferie zimowe w województwie lubelskim trwają od 14 do 27 lutego.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy