Reklama

Reklama

Lublin: Rolnicy dostali swoje miejsca na targowiskach

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

Lublin: Rolnicy dostali swoje miejsca na targowiskach - Zdjęcie główne

Rolnicy dostali swoje miejsca na targowiskach | foto Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Miasto wyznaczyło miejsca handlu dla rolników na lubelskich targowiskach. Będą mogli tam sprzedawać, ale tylko dwa razy w tygodniu.

Reklama

Rada Miasta Lublin na ostatniej (31 marca) sesji głosowała nad projektem uchwały w sprawie wyznaczenia miejsc do prowadzenia handlu w piątki i soboty przez rolników i ich domowników. W uchwale jest też mowa o regulaminie prowadzenia handlu w piątki i soboty przez te osoby na wyznaczonych miejscach. Chodzi o handel własnymi produktami rolnymi, spożywczymi lub wyrobami rękodzieła.

Na taką działalność wyznaczono części takich targowisk jak: Targ Pocztowa przy ul. Pocztowej, Bazar przy ul. Nowy Plac Targowy, Targ pod Zamkiem przy al. Unii Lubelskiej i Rynek Bronowice przy skrzyżowaniu Drogi Męczenników Majdanka i ul. Krańcowej.

Zgodnie z regulaminem będzie można tam handlować w godzinach działania targowisk. Poza tym, handlujący muszą m.in. mieć przy sobie dokumenty tożsamości, pracować nie przeszkadzając innym, a stanowiska handlowe powinny być oznaczone "w sposób widoczny i umożliwiający identyfikację prowadzącego handel".

Wyznaczenia miejsca pod taki handel wymaga polskie prawo. Na podstawie ustawy o ułatwieniach w prowadzeniu handlu w piątki i soboty przez rolników i ich domowników, rady gmin zostały zobowiązane do wskazania tych miejsc. Przy ich wyznaczaniu brana jest pod uwagę w szczególności dogodna komunikacja, bliska lokalizacja z centrum danej gminy lub miasta albo bliska lokalizacja miejsc atrakcyjnych turystycznie.

- Standardy te spełniają lokalizacje wskazanych w niniejszej uchwale targowisk położonych na terenie miasta Lublin, zlokalizowanych na gruntach gminnych będących przedmiotem dzierżawy na rzecz podmiotów, które prowadzą te targowiska - czytamy w uzasadnieniu uchwały.

Za przyjęciem uchwały zagłosowało 27 radnych, a 2 było nieobecnych.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy