Reklama

Reklama

Lublin: Przez ul. 1 Maja pojeździmy inaczej. W przyszłym tygodniu ruszą prace drogowe

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

Lublin: Przez ul. 1 Maja pojeździmy inaczej. W przyszłym tygodniu ruszą prace drogowe - Zdjęcie główne

Przez ul. 1 Maja pojeździmy inaczej. W przyszłym tygodniu ruszą prace drogowe | foto Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Na ul. 1 Maja zostanie wprowadzona czasowa organizacja ruchu drogowego. Będą tam prowadzone prace w ramach budowy Dworca Metropolitalnego o modernizacji pobliskich ulic.

Reklama

- Na ul. 1 Maja nastąpi zawężenie połowy jezdni - strony prawej jadąc od placu Dworcowego. Prace będą prowadzone etapowo, odcinkami o długości około 60 m, z zapewnieniem dojścia do posesji i punktów handlowych. W rejonie prowadzonych robót nie będzie możliwości parkowania. Drogowcy będą się przesuwać od końca ulicy w stronę dworca. Taka sama organizacja ruchu będzie obowiązywała dla prac prowadzonych po drugiej stronie jezdni - wyjaśnia Justyna Góźdź z biura prasowego w Kancelarii Prezydenta Miasta Lublin.
 
Wystąpią utrudnienia w ruchu związane z: częściowym zawężeniem ulicy, ograniczeniem możliwości parkowania samochodów osobowych na odcinkach, gdzie będą prowadzone prace, wyłączeniem z korzystania istniejących przejść dla pieszych, zamknięciem chodników dla pieszych i przekierowaniem ruchu na ciągi znajdujące się poza zakresem robót, czasowym ograniczeniem wjazdu/wyjazdu do działek przyległych,
 
Prace zaczną się we wtorek (15 lutego). Zakończenie robót przewiduje się na koniec maja. W tym czasie drogowcy sfrezują starą nawierzchnię bitumiczną. Potem, zaczynając od pl. Bychawskiego, rozpoczną roboty ziemne przy budowie kanalizacji deszczowej i usuwaniu kolizji z sieciami. Jednocześnie LPGK będzie prowadził prace przy sieci gazowej.
 
 
- Prace na ul. 1 Maja to kolejny etap w ramach trwającej inwestycji budowy Dworca Metropolitalnego i modernizacji pobliskich ulic. Po przebudowie ul. 1 Maja stanie się architektonicznym przedłużeniem placu Dworcowego. Pojawią się na niej nowe nasadzenia drzew i krzewów, a także blisko 60 miejsc parkingowych i stojaki rowerowe - dodaje Justyna Góźdź.
 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy