Reklama

Reklama

Lublin: Przewodnicy turystyczni obchodzą swoje święto. Miasto przypomina o ofercie turystycznej

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Miasto Lublin

Lublin: Przewodnicy turystyczni obchodzą swoje święto. Miasto przypomina o ofercie turystycznej - Zdjęcie główne

Spacer pod Lublinie z Przewodnikiem Inspiracji | foto Miasto Lublin

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Urząd Miasta Lublin przypomina o ofercie branży turystycznej z okazji Międzynarodowego Dnia Przewodnika Turystycznego. W mieście działa m.in. Program "Przewodnicy Inspiracji", który jest unikatowy w skali kraju.

Reklama

21 lutego przypada Międzynarodowy Dzień Przewodnika Turystycznego, co jest okazją by przypomnieć o ofercie lubelskiej branży przewodnickiej. Tworzą ją specjaliści zrzeszoni w kilkudziesięciu organizacjach i stowarzyszeniach.
 
- Przewodnicy miejscy to ważne i nierozerwalne ogniwo branży turystycznej naszego miasta. Ich charyzma jest bez wątpienia jednym z czynników, dzięki którym turyści chętnie powracają do Lublina, a mieszkańcy dowiadują się wielu ciekawostek o miejscu, w którym żyją - mówi Beata Stepaniuk-Kuśmierzak, zastępca prezydenta Miasta Lublin ds. kultury, sportu i partycypacji.

W 2018 roku Miasto uruchomiło Program "Przewodnicy Inspiracji” skupiający przewodników miejskich wykazujących się wszechstronną wiedzą o Lublinie i umiejętnością kreatywnego prezentowania historii. W programie bierze udział 31 doświadczonych przewodników oferujących ponad 70  spacerów turystycznych.

-  To unikatowa oferta w skali kraju. Zróżnicowanie tras prezentuje bogactwo historii i tradycji Lublina, ale jednocześnie świadczy o otwartości miasta na różnorodne pasje i zainteresowania osób korzystających z usług przewodnickich. Tytuł Przewodnika Inspiracji to swego rodzaju certyfikat jakości, dający gwarancję, że poznawanie Lublina będzie prawdziwą przygodą - mówi Marcin Kęćko, dyrektor Biura Rozwoju Turystyki w Urzędzie Miasta Lublin.

Spacery Przewodników Inspiracji to oferta tras turystycznych. Składają się na nią zarówno trasy prezentujące ogólną historię i najważniejsze miejskie zabytki, jak i tematyczne, opowiadające m.in. o znanych postaciach związanych z Lublinem, legendach miejskich czy nawiązujące do wielokulturowości miasta. Spacery, poza tradycyjnymi wędrówkami przebierają inną formą i są to, m.in.: przejażdżki rowerowe, gry miejskie czy konkursy z nagrodami.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy