Reklama

Reklama

Lublin: Przedszkolaki poznają symbole miasta. Zaczyna się konkurs "Portret Lubelskiego Koziołka”

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

Lublin: Przedszkolaki poznają symbole miasta. Zaczyna się konkurs "Portret Lubelskiego Koziołka” - Zdjęcie główne

Przedszkolaki poznają symbole miasta. Zaczyna się konkurs "Portret Lubelskiego Koziołka” | foto Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Aby przybliżyć przedszkolakom koziołka lubelskiego – jeden z symboli Lublina – Miasto organizuje konkurs plastyczny "Portret Lubelskiego Koziołka”.

Reklama

- Do udziału w konkursie zapraszam wszystkich najmłodszych, w tym również dzieci z Ukrainy uczęszczające do lubelskich przedszkoli, dla których konkurs może być okazją do pierwszego spotkania z postacią sympatycznego lubelskiego koziołka. Do zdobycia w konkursie przygotowaliśmy także atrakcyjne nagrody rzeczowe, a nagrodzone i wyróżnione dzieła zostaną zaprezentowane podczas specjalnej wystawy w Galerii Ratusz - mówi Mariusz Banach, zastępca prezydenta Miasta Lublin ds. oświaty i wychowania.

Konkurs "Portret Lubelskiego Koziołka” ma zachęcić najmłodszych do odkrywania symboli Lublina, pogłębiania wiedzy o mieście i rozwijania swoich talentów. Adresowany jest do dzieci z przedszkoli oraz oddziałów przedszkolnych na terenie miasta, trzech kategoriach wiekowych: dzieci wieku 3-4 lata, dzieci wieku lat oraz dzieci wieku 6-7 lat. Tematyka pracy plastycznej powinna nawiązywać do hasła "Portret Lubelskiego Koziołka”, poprzez przedstawienie postaci koziołka wraz z charakterystycznymi miejscami w mieście, zobrazowanie legendy o koziołku czy też ukazanie herbu Lublina (obecnego, historycznego lub swojej interpretacji). Praca powinna zostać sporządzona w formacie A3. Może być wykonana w dowolnej technice płaskiej, mozaice, kolażu, wydzierance, wyklejance bibułą, watą itp. Nie będą oceniane prace wykonane techniką sypką oraz prace zespołowe (praca powinna być wykonana indywidualnie).

Prace można składać do 13 maja w Ratuszu (Kancelaria Prezydenta Miasta Lublin, pl. Króla Łokietka 1, 20-109 Lublin), od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-15.00 lub przesłać pocztą. Rozstrzygnięcie Konkursu i wręczenie nagród odbędzie się do 5 czerwca, zaś nagrodzone i wyróżnione prace trafią na wystawę do Galerii Ratusz.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy