Reklama

Reklama

Lublin: Powstaną ogrody deszczowe. Pomogą w tym mieszkańcy

Opublikowano: czw, 2 wrz 2021 10:58
Autor: | Zdjęcie: Miasto Lublin

Lublin: Powstaną ogrody deszczowe. Pomogą w tym mieszkańcy - Zdjęcie główne

Powstaną ogrody deszczowe. Pomogą w tym mieszkańcy | foto Miasto Lublin

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Mieszkańcy zainteresowani tematyką małej retencji wody oraz zieleni miejskiej mogą wziąć udział w specjalnych webinariach. Są to działania edukacyjne w ramach projektu "Ogrody deszczowe. Dobrze nawodnione miasto” zgłoszonego do Zielonego Budżetu.

Reklama

Ochrona przed suszą i powodzią

Projekt "Ogrody deszczowe. Dobrze nawodnione miasto” realizowany jest przez Miasto Lublin i Fundację Sendzimira. Ma on wspisywać się w działania Lublina na rzecz adaptacji do zmian klimatu, a więc ochrony przed suszą i powodzią oraz zwiększania świadomości mieszkańców na ten temat.

CZYTAJ TAKŻE: Lublin: powstaną ogrody deszczowe. Wybrano miejsca

- Zapraszam mieszkańców na otwarte webinaria edukacyjne na temat zieleni miejskiej, retencji wód opadowych i partycypacji społecznej, które poprowadzą m.in. eksperci z Instytutu Architektury Krajobrazu KUL i Fundacji Sendzimira, ale też osoby zaangażowane w różnego rodzaju działania miejskie takie jak powstanie pierwszych ogrodów deszczowych w Lublinie. Podczas spotkań będzie też miejsce na otwartą dyskusję i pytania od słuchaczek i słuchaczy - mówi Beata Stepaniuk-Kuśmierzak, zastępca prezydenta Miasta Lublin ds. kultury, sportu i partycypacji.

Webinaria, opracowanie projektów ogrodów deszczowych i realizacja dwóch z nich z udziałem mieszkańców to działania w ramach projektu "Ogrody deszczowe. Dobrze nawodnione miasto”. Lubelska pracownia ARBRE Architektura Krajobrazu przygotowała 9 projektów ogrodów deszczowych. Zostały one skonsultowane z ekspertami z Instytutu Architektury Krajobrazu KUL i Fundacji Sendzimira.

- Projekty są modelowymi rozwiązaniami problemów związanych z wodami opadowymi. Mają stanowić fundament dla dalszych tego typu realizacji w Lublinie. Dwa z ogrodów zostaną wykonane podczas warsztatów z udziałem mieszkańców. Obecnie trwają ostateczne uzgodnienia z zarządcami terenów, na których mają powstać - wyjaśnia Justyna Góźdź z biura prasowego w Kancelarii Prezydenta Miasta Lublin.

CZYTAJ TAKŻE: Lublin: W mieście jest nowa łąka kwietna. Zasadził ją popularny sklep

Projekty ogrodów i informacje na temat webinariów znajdują się na stronie internetowej Fundacji Sendzimira, a dodatkowe informacje pojawiać się będą również na profilach Facebook Fundacja Sendzimira i Obywatelski Lublin. Webinaria są otwarte i bezpłatne dla wszystkich zainteresowanych.

Terminy i tematy webinariów

2 września, czwartek, godz. 18.00 - Dobrze nawodnione miasto - Zieleń; prelegenci: dr inż. Piotr Szkołut (ARBRE Architektura Krajobrazu, Instytut Architektury Krajobrazu KUL) oraz dr hab. Ewa Trzaskowska (Instytut Architektury Krajobrazu KUL),

9 września, czwartek, godz. 18.00 - Dobrze nawodnione miasto - Woda; prelegenci: dr hab. inż. Tomasz Bergier (AGH w Krakowie, Fundacja Sendzimira) oraz Aneta Zienkiewicz (architekt krajobrazu, współtwórczyni pierwszych ogrodów deszczowych w Lublinie),

15 września, środa, godz. 18.00 - Dobrze nawodnione miasto - Inicjatywa; prelegenci: Witold Szwedkowski (Miejska Partyzantka Ogrodnicza) oraz Paulina Paga (Fundacja Teren Otwarty, Muzeum Osiedli Mieszkaniowych).

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.