Reklama

Reklama

Lublin: Powstał nowy projekt dla niepełnosprawnych dzieci i młodzieży

Opublikowano: wt, 18 sty 2022 12:57
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnych im. prof. Zofii Sękowskiej w Lublinie otwarto projekt "Specjalistyczne centrum wspierające edukację włączającą w Lublinie”. W spotkaniu wziął udział m.in. minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek.

Reklama

W ramach projektu ma powstać i funkcjonować SCWEW, które zwiększy dostępność usług edukacyjnych dla dzieci i uczniów. Chodzi o osoby ze zróżnicowanymi potrzebami edukacyjnymi i podniesienie efektywności działań podejmowanych przez pedagogów na rzecz uczniów.

- Praca, którą wykonujecie w specjalnych ośrodkach szkolno-wychowawczych jest pracą na najwyższym poziomie, godną promowania - mówił Przemysław Czarnek. - Wprowadzamy ten pilotażowy program specjalnych centrów wspierania edukacji włączającej po to, by wskazać na problem, który ma być rozwiązany. Dzisiaj w szkołach ogólnodostępnych mamy około 70 proc. dzieci z orzeczeniami o potrzebie kształcenia specjalnego.

Do roli SCWEW wyznaczono Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnych im. Prof. Zofii Sękowskiej w Lublinie. Celem placówki będzie wsparcie pedagogów w zakresie poszerzania wiedzy i kompetencji kadry przedszkoli i szkół ogólnodostępnych oraz zapewnienie pomocy w zakresie wdrażania edukacji włączającej i pracy z grupą zróżnicowaną. Wsparciem zostanie objętych sześć placówek: Przedszkole nr 32 w Lublinie, Szkoła Podstawowa nr 18 im. Macieja Rataja w Lublinie, Szkoła Podstawowa nr 30 im. Króla Kazimierza Wielkiego w Lublinie, Szkoła Podstawowa nr 39 im. Szarych Szeregów w Lublinie, XXIV Liceum Ogólnokształcące w Zespole Szkół nr 5 im. Jana Pawła II w Lublinie, Technikum Mechaniczne w Lubelskim Centrum Kształcenia.

Pomysł utworzenia Specjalistycznych Centrów Wspierania Edukacji Włączającej powstał w wyniku prac zespołu projektowego Ośrodka Rozwoju Edukacji. Wzięli w nim udział przedstawiciele szkół ogólnodostępnych, specjalnych, organów prowadzących, ośrodków doskonalenia nauczycieli, poradni psychologiczno-pedagogicznych, bibliotek pedagogicznych, uczelni i organizacji pozarządowych.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy