Pomoc i likwidacja barier
- Dostępność do wielu aspektów życia i możliwie samodzielne funkcjonowanie w lokalnej społeczności to cele jakie stawiamy sobie realizując miejskie działania na rzecz mieszkańców z niepełnosprawnościami. Jak co roku, osoby z niepełnosprawnościami mogą uzyskać dofinansowanie między innymi na likwidację barier w komunikowaniu się, technicznych i architektonicznych, turnusów czy sprzętu rehabilitacyjnego. Realizacja wniosków i wypłata świadczeń nastąpi niezwłocznie po otrzymaniu przez Miasto środków z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Zachęcamy do zdalnego aplikowania o wsparcie, co jest najbezpieczniejszą formą z uwagi na trwającą pandemię - mówi Monika Lipińska, zastępca prezydenta Miasta Lublin ds. społecznych.
CZYTAJ TAKŻE: Lublin: Tłumacz migowy pomoże w załatwieniu spraw w MOPR
Wnioski o dofinansowanie obejmują działania na rzecz likwidacji barier technicznych i architektonicznych, barier w komunikowaniu się, turnusów rehabilitacyjnych, sprzętu rehabilitacyjnego, zaopatrzenia w przedmioty ortopedyczne i środki pomocnicze oraz usługi tłumacza języka migowego lub tłumacza-przewodnika dla osoby z niepełnosprawnością.
Ze względu na bezpieczeństwo epidemiczne najwłaściwszą formą złożenia dokumentów jest dostarczenie ich: do skrzynek na korespondencję zlokalizowanych w siedzibie Działu ds. osób niepełnosprawnych Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Lublinie przy ul. Zemborzyckiej 88-92; za pośrednictwem poczty tradycyjnej; poprzez elektroniczną platformę System Obsługi Wsparcia prowadzoną przez PFRON - w tym przypadku do złożenia wniosku niezbędne jest posiadanie profilu zaufanego albo podpisu kwalifikowanego.
- Przypominamy, że z uwagi na sytuację epidemiczną bezpośrednia obsługa mieszkańców w Miejskim Ośrodku Pomocy Rodzinie w Lublinie możliwa jest tylko w uzasadnionych przypadkach i ogranicza się do spraw wymagających osobistego stawiennictwa w związku ze skierowanymi pisemnymi wezwaniami lub zawiadomieniami. Odbywa się ona po wcześniejszym telefonicznym uzgodnieniu daty i godziny wizyty z pracownikiem prowadzącym postępowanie - wyjaśnia Izolda Boguta z biura prasowego w Kancelarii Prezydenta Miasta Lublin.
Z pracownikami MOPR można się kontaktować w godzinach 7.30-15.30 telefonicznie.
Numery telefonów do MOPR
81 466 53 90 - dofinansowanie zaopatrzenia w przedmioty ortopedyczne i środki pomocnicze,81 466 53 91 - dofinansowanie likwidacji barier technicznych i w komunikowaniu się,
81 466 53 92 - porady i informacje dotyczące zadań Działu ds. osób niepełnosprawnych,
81 466 53 93 - dofinansowanie likwidacji barier architektonicznych,
81 466 53 94 - dofinansowanie usługi tłumacza języka migowego lub tłumacza-przewodnika dla osoby niepełnosprawnej, dofinansowanie sportu, kultury, rekreacji i turystyki osób niepełnosprawnych dla osób prawnych i jednostek organizacyjnych nie posiadających osobowości prawnej, dofinansowanie zakupu sprzętu rehabilitacyjnego dla osób fizycznych prowadzących działalność gospodarczą, osób prawnych i jednostek organizacyjnych nie posiadających osobowości prawnej,
81 466 53 95 - dofinansowanie turnusów rehabilitacyjnych,
81 466 53 96 - dofinansowanie do zakupu sprzętu rehabilitacyjnego i WTZ,
81 466 53 97 - program Aktywny Samorząd.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.