Reklama

Reklama

Lublin: Połamane ławki i chwasty psują wygląd okolicy na Wrotkowie

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

Lublin: Połamane ławki i chwasty psują wygląd okolicy na Wrotkowie - Zdjęcie główne

Połamane ławki i chwasty psują wygląd okolicy na Wrotkowie | foto Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości O posprzątanie i drobne naprawy w okolicy Ronda Światowych Dni Młodzieży 2016 na Wrotkowie, apeluje Leszek Daniewski z Rady Miasta Lublin. W tej okolicy są m.in. połamane ławki i rosną chwasty.

Reklama

W kwietniu minęły cztery lata od uroczystego nadania imienia Rondu Światowych Dni Młodzieży 2016 i ul. Wojtyłów, w sąsiedztwie Kościoła pw. św. Jana Pawła II w dzielnicy Wrotków. Zdaniem wiceprzewodniczącego Rady Miasta Lublin Leszka Daniewskiego (klub prezydenta Krzysztofa Żuka) konieczne są porządki w tych okolicach. Dlatego skierował interpelację do władz miasta. Zaznaczył w niej, że otoczenie kościoła dopiero po wielu latach od jej budowy, zmieniło się, dzięki zaangażowaniu środków z budżetu miasta. Pojawił się tam dojazd, rondo, miejsca parkingowe i kanalizacja.

- To również efekt starań Proboszcza Parafii ks. Grzegorza Trąbki, w których to działaniach miałem przyjemność uczestniczyć, od początku aż do zakończenia budowy ulicy i ronda oraz nadania im imion. W tych działaniach aktywnie uczestniczyli również mieszkańcy i członkowie wspólnoty parafialnej, z którymi wielokrotnie się spotykałem. To miejsce jest szczególne ze względu na upamiętnienie Rodziców św. Jana Pawła II, jak i Światowych Dni Młodzieży, które odbyły się w naszym mieście, ale i dla mnie osobiście jako Radnego Rady Miasta, gdyż zaangażowanie się w ten proces przyniosło mi ogromną satysfakcję - napisał Leszek Daniewski.

Dodał również, że przez cały czas budowy infrastruktury drogowej obok świątyni sprawował z proboszczem "społeczny nadzór" nad realizacją tych inwestycji.

Teraz wiceprzewodniczący zaapelował, żeby odpowiednie służby miejskie przeprowadziły przegląd okolicy ul. Wojtyłów i Ronda Światowych Dni Młodzieży 2016 oraz wykonały niezbędne prace konserwatorskie i porządkowe. - Szczególnie prosimy o wymianę tablicy z nazwą ronda, usunięcie połamanych i wyschniętych drzewek wzdłuż alejki do ul. Nałkowskich, naprawę ławek i ewentualnie ich uzupełnienie oraz usunięcie chwastów i zgromadzonych odpadów komunalnych - wyjaśnia Daniewski

Do interpelacji dołączył zdjęcia, gdzie widać np. połamane ławki.

Jeszcze nie ma odpowiedzi.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy