Reklama

Reklama

Lublin: Pobiegną w piżamach. W ramach akcji charytatywnej

Opublikowano: wt, 28 wrz 2021 05:00
Autor: | Zdjęcie: Fundacja "Gdy liczy się Czas"

Lublin: Pobiegną w piżamach. W ramach akcji charytatywnej - Zdjęcie główne

Trening w Piżamach w Świdniku | foto Fundacja "Gdy liczy się Czas"

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W ramach biegu w piżamach będą zbierane pieniądze na rzecz oddziałów onkologicznych i ośrodka rehabilitacyjnego. Zawodnicy pobiegną po Ogrodzie Saskim. To Pierwszy Ogólnopolski Charytatywny bieg w Piżamach w Lublinie, który jest organizowany z myślą o najmłodszych pacjentach.

Reklama

Wrzesień jest Miesiącem Świadomości Nowotworów Dziecięcych. Dlatego Fundacja Gdy Liczy się Czas organizuje Pierwszy Ogólnopolski Charytatywny bieg w Piżamach w Lublinie. Ma on na celu kształtowanie postawy prozdrowotnej i prospołecznej oraz aktywizację lokalnej społeczności. Uczestnicy pobiegną w piżamach, na znak solidarności z chorymi dziećmi z oddziałów onkologicznych, bo dzieci w trakcie leczenia w szpitalu, większość czasu spędzają w piżamach.

- Podczas biegu w Lublinie będziemy zbierać pieniążki na pompy infuzyjne na Oddział Onkologii, Hematologii i Transplantologii UszD w Lublinie, a także na Ośrodek Rehabilitacji dla dzieci po leczeniu przeciwnowotworowym - wyjaśnia Fundacja Gdy Liczy się Czas. - Dzień i Bieg w  Piżamach  - to Dzień Promocji Zdrowia, Empatii  i Dzień solidarności z chorymi dziećmi. 

W ramach wydarzenia planowane są występy artystyczne, animatorów dla dzieci, bieg, Nording Walking. W ramach wydarzenia powstał również Dzień Piżamy, w który się zaangażowało ponad 500 placówek szkolno-przedszkolnych z całej Polski. 

Bieg odbędzie się w sobotę (2 października) w Ogrodzie Saskim. Wcześniej - w sobotę (25 września) miały miejsce treningi w Piżamach w Świdniku i Chełmie.

CZYTAJ TAKŻE: Lublin: Centrum Spotkania Kultur rozświetli się na złoto. Wiemy dlaczego

Fundacja Gdy Liczy się Czas działa od 2016 roku. Współpracuje np. z Polskim Towarzystwem Psychoonkologicznym, portalem Onkorodzice.pl, Stowarzyszeniem Onkoludki, Stowarzyszeniem na Rzecz Dzieci z Chorobami Krwi. Aktywiści są członkami Koalicji Pacjentów Onkologicznych, Klastry Usług Medycznych i prozdrowotnych Medycyna Lubelska, w zrzeszeniu organizacji Sieć dla Zdrowia Instytutu Praw Pacjenta i Edukacji Zdrowotnej. Fundacja prowadziła akcje w szpitalach w Warszawie, Lublinie, Katowicach, Kielcach.

- Spełniamy marzenia dzieci, organizujemy wyjazdy rehabilitacyjne, prowadzimy akcje  Wylosuj Anioła, Piękna Mama, #OnkoOkno dla dzieci z chorobą nowotworową i ich opiekunów. Kupujemy rzeczy na oddział (np. łóżka dla rodziców, pralkę, suszarkę, telewizory na sale) - wymienia Fundacja.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.