Reklama

Reklama

Lublin: Piwnice Centrum Kultury przejdą remont. Specjalnie dla artystów

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Centrum Kultury w Lublinie będzie mieć dodatkowe powierzchnie do prowadzenia działalności animacyjnej, a artyści – pracownie i atelier. Miasto ogłosiło przetarg na przebudowę i remont piwnic klasztoru powizytkowskiego przy ul. Peowiaków.

Reklama

Centrum Kultury mieści w budynku przy ul. Peowiaków, gdzie był klasztor powizytkowski.

- Po niemal dziesięciu latach, do Centrum Kultury w Lublinie znów wkroczą ekipy budowlane. Tym razem remont generalny obejmie zabytkowe piwnice. Dzięki temu, po ich adaptacji, lubelska kultura otrzyma nowe, wielofunkcyjne przestrzenie. Na realizację tej inwestycji pozyskaliśmy wsparcie z europejskiego projektu, którego celem jest nie tylko powiększenie zasobów kulturalnych, ale też pełniejsze wykorzystanie potencjału już tych posiadanych. Nowa miejska inwestycja pozwoli na rozszerzenie i wzbogacenie oferty dynamicznie działającego Centrum Kultury, a w pracowniach, które powstaną, swoje pasje i zainteresowania będą mogli rozwijać mieszkańcy w każdym wieku - mówi Krzysztof Żuk, prezydent Miasta Lublin.

Planowana jest przebudowa pomieszczeń piwnic, wpisanego do rejestru zabytków, klasztoru powizytkowskiego, ich adaptacji do prowadzenia działalności kulturalnej oraz dostosowania do obowiązujących przepisów przeciwpożarowych. W piwnicach Centrum Kultury powstaną pomieszczenia o powierzchni użytkowej 867 m2. Powstaną m.in.: studia multimedialne, studia nagraniowe i realizacyjne, pracownie rzeźby, scenografii, grafiki, malarstwa i rysunku, atelier filmu, animacji, fotografii, zaplecza techniczne, a także widowiskowa przestrzeń artystyczno-społeczna o łącznej powierzchni około 200 m2, na potrzeby koncertów, spektakli i organizacji spotkań.

Przewidywane są m.in. roboty rozbiórkowe i konstrukcyjne, w tym wykonanie nowych nadproży żelbetowych nad otworami drzwiowymi oraz wykonanie kanałów technologicznych pod posadzką dla rozbudowy instalacji wentylacji mechanicznej, roboty wykończeniowe, w tym wykonanie ścianek działowych, posadzek, tynków i okładzin ściennych i posadzkowych, izolacji przeciwwilgociowych, montaż stolarki budowlanej, przebudowa instalacji elektrycznej, wodnej, kanalizacyjnej, ciepłej wody użytkowej, wentylacji, centralnego ogrzewania. Inwestycja zakłada jeszcze montaż instalacji potrzebnych do prowadzenia działalności artystycznej, takich jak zasilanie urządzeń technologii studiów, technologii oświetlenia scenicznego i studyjnego, instalację elektroakustyczną, sieć strukturalną i multimedialną.
 

Termin realizacji inwestycji upływa 30 kwietnia 2023 roku. Oferty w przetargu można składać do 9 czerwca.
 
Wartość projektu wg zaktualizowanych kosztorysów wynosi ponad 5,3 mln zł, z czego wysokość dofinansowania unijnego blisko 2,3 mln zł. Dodatkowe dofinansowanie z budżetu państwa to 264 tys. zł.
 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy