Reklama

Reklama

Lublin: Obywatele Ukrainy łatwiej znajdą oferty pracy

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Miasto Lublin

Lublin: Obywatele Ukrainy łatwiej znajdą oferty pracy - Zdjęcie główne

Obywatele Ukrainy łatwiej znajdą oferty pracy | foto Miasto Lublin

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Miasto Lublin pomaga obywatelom Ukrainy w znalezieniu pracy. W tym celu uruchomiono internetowe narzędzie, które ma to ułatwić.

Reklama

Od około dwóch tygodni trwa inwazja Rosji na Ukrainę. W związku z tym do Polski, w tym do Lublin przyjeżdżają osoby uciekające przed wojną. Miasto oferuje im pomóc również w kwestii pracy. Efektem wspólnych działań Miasta Lublin i Lokalnej Organizacji Turystycznej Metropolia Lublin, wspieranych przez Lubelski Społeczny Komitet Pomocy Ukrainie jest uruchomienie narzędzia, które pomoże obywatelom Ukrainy w znalezieniu pracy. Wsparcia merytorycznego udzieliły organizatorom Miejski Urząd Pracy w Lublinie oraz firma HRappka.  

- Nieuregulowana forma pomocy obywatelom Ukrainy na rynku pracy stała się impulsem do podjęcia wspólnych wysiłków, których efektem jest uruchomiony portal. Od początku marca zbieramy oferty pracy od pracodawców z Lublina i regionu, teraz zaczynamy budować bazę informacji o potencjalnych pracownikach. Rola wolontariuszy-rekruterów polegać będzie na jak najszybszym i najbardziej efektywnym „sieciowaniu” zainteresowanych stron, przy czym wszelkie formalności dotyczące legalnego zatrudnienia kandydata pozostają do ustalenia bezpośrednio pomiędzy pracownikiem a pracodawcą - mówi Krzysztof Żuk, prezydent Miasta Lublin.  

Pracodawcy, którzy mimo zgłaszanych chęci co do zatrudnienia, nie są w stanie samodzielnie znaleźć kandydatów o odpowiednich kwalifikacjach. Dlatego Lokalna Organizacja Turystyczna Metropolia Lublin stworzyła narzędzie dostępne na stronie www.praca-lublin-ukraina.pl. Za jego pośrednictwem którego obywatele Ukrainy będą mogli zgłosić chęć podjęcia pracy w Lublinie, określając przy tym swoje kompetencje, umiejętności językowe czy posiadane doświadczenie. Wolontariusze, pełniący funkcję nieodpłatnych rekruterów będą dopasowywać informacje pozyskane od potencjalnych pracowników do ofert pracy zgłoszonych przez pracodawców i wspomagać kontakt pomiędzy nimi. Obecnie, poprzez formularz on-line zarejestrowane zostały oferty 120 przedsiębiorców zawierające ponad 800 miejsc pracy.

- Od pierwszych dni wojny mocno zaangażowaliśmy się we wsparcie niesione Ukraińcom, m.in. udostępniając Lubelskiemu Społecznemu Komitetowi Pomocy Ukrainie naszą infolinię 533 391 569. W Centrum Inspiracji Turystycznej skupiamy się na pomaganiu uchodźcom w odnalezieniu się na terenie miasta. W toku tych działań poznaliśmy historie ludzi, którzy szukają jakiejkolwiek pracy, często poniżej ich kompetencji, choć właśnie tych kwalifikacji szukają pracodawcy, m.in. z branży turystycznej - mówi Krzysztof Raganowicz, prezes LOT Metropolia Lublin.

Obywatele Ukrainy nie mogą jeszcze dokonać rejestracji jako osoba bezrobotna w urzędzie pracy. Stąd pracodawcy nie mają dostępu do informacji o ich potencjale zawodowym.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy