Reklama

Reklama

Lublin: Nowe kwiaty będą zdobić miasto

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Miasto Lublin

Lublin: Nowe kwiaty będą zdobić miasto - Zdjęcie główne

Nowe kwiaty będą zdobić miasto | foto Miasto Lublin

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Miasto wymienia ozdobne kompozycje roślin jednorocznych. Do skrzynek, donic i konstrukcji kwietnikowych w centrum i na ulicach trafi ponad 6 tysięcy sadzonek traw ozdobnych i roślin zielnych.

Reklama

- Tego lata, centrum miasta zamiast pastelowych petunii ozdobią bardziej kontrastujące zestawy czerwonych pelargonii i czarnych wilców z zielonym i białym tłem. Część nowych roślin jest już widoczna w przestrzeni miasta, pozostałe powinny pojawić się w ciągu tygodnia. Letnie aranżacje pozostaną z nami do połowy jesieni. Tradycyjnie, Lublin będą też dekorować łąki kwietne, wysiewane oraz naturalne - mówi Blanka Rdest-Dudak, dyrektor Wydziału Zieleni i Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta Lublin.
 
W konstrukcjach kwietnikowych w centrum miasta znalazły się czerwone pelargonie, czarne wilce i kępy białych smagliczek, a do dużych, trafiły  dodatkowo ciemnoniebieskie petunie. Z kolei skrzynki na barierach pasa dzielącego ul. Jana Pawła II na odcinku od ul. Armii Krajowej do ul. Filaretów wypełniły się pelargoniami i komarzycami. Podobnymi kompozycjami z jasnozielonym wilcem obsadzono donice przy ul. Królewskiej, przed Trybunałem Koronnym, na Placu Zamkowym oraz na ul. Krakowskie Przedmieście na odcinku od ul. 3 Maja do ul. Ewangelickiej. Zbliżone kompozycje, uzupełnione czerwonymi trawami, pojawią się w skrzynkach przy ul. Lubartowskiej.

Natomiast dekoracją dużych donic przy ul. Muzycznej i al. Tysiąclecia będą wysokie czerwone pacioreczniki. Zaś podłużny pojemnik przy budynku Urzędu Miasta Lublin przy ul. Wieniawskiej wypełnią pelargonie, petunie i wilce. Łącznie na ulice Lublina trafi blisko 6400 roślin. Nasadzenia będą gotowe do połowy czerwca. Poza tym, w wakacje zakwitną łąki kwietne. Jednoroczne mieszanki wysiano: przy ul. Wrotkowskiej (przy skrzyżowaniu z ul. Diamentową), ul. Łęczyńskiej (przy skrzyżowaniu z al. Witosa) oraz w wąwozie Rury, gdzie wzrasta łąka kwietna z dodatkiem słoneczników.
 
 
- Nie zabraknie też naturalnych łąk kwietnych, które poprzez ograniczone koszenie powstaną na obszarze około 40 ha. Miejsca te zostaną oznaczone tablicami informacyjnymi „Tu kosimy rzadziej”, tak aby mieszkańców miasta poinformować o celowym pozostawieniu nieskoszonych fragmentów. Takie łąki zobaczymy w kilkudziesięciu miejscach, między innymi przy: ul. Smoluchowskiego, ul. Wrotkowskiej, al. Kompozytorów Polskich, al. Smorawińskiego, al. Witosa, ul. Armii Krajowej, ul. Jana Pawła II, al. Mazowieckiego i ul. Nadbystrzyckiej - dodaje Monika Głazik z biura prasowego w Kancelarii Prezydenta Miasta Lublin.
 
 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy