Reklama

Reklama

Lublin: Nietoperze będą mieć swoją ścieżkę. To "Projekt Czynnej Ochrony Nietoperzy w Dolinie Bystrzycy”

Opublikowano: ndz, 10 paź 2021 17:05
Autor: | Zdjęcie: Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

Lublin: Nietoperze będą mieć swoją ścieżkę. To "Projekt Czynnej Ochrony Nietoperzy w Dolinie Bystrzycy” - Zdjęcie główne

Nietoperze będą mieć swoją ścieżkę. To "Projekt Czynnej Ochrony Nietoperzy w Dolinie Bystrzycy” | foto Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Miasto Lublin włącza się w "Projekt Czynnej Ochrony Nietoperzy w Dolinie Bystrzycy” Fundacji Dla Przyrody. W ramach niego, w przebiegu ścieżki rowerowej wzdłuż rzeki Bystrzycy powstanie "Ścieżka przyrodnicza - Nietoperze doliny Bystrzycy”. Początek ścieżki będzie w Parku Ludowym, a koniec nad Zalewem Zemborzyckim.

Reklama

- Włączając się w projekt, Miasto Lublin kontynuuje działania mające na celu ochronę i zwiększenie populacji zwierząt zwalczających komary. Razem z jerzykami, nietoperze są naturalną bronią w walce z tymi owadami. To niezwykle pożyteczne zwierzęta, choć czasem budzą negatywne skojarzenia. Chcemy obalić krążące na ich temat mity. Celem tej inicjatywy jest uświadomienie mieszkańcom Lublina, jak ważną rolę nietoperze odgrywają w środowisku - mówi Blanka Rdest-Dudak, zastępca dyrektora Wydziału Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Lublin.
 
W ramach projektu planowany jest montaż 90 budek i 14 schronów dla nietoperzy oraz 5 tablic informacyjno-edukacyjnych. Pierwsze schronienia pojawią się w sobotę (9 października). Tablice, budki i schrony dla nietoperzy będą: przy ścieżce rowerowej na wysokości Parku Ludowego – za mostem na al. Piłsudskiego, na rozwidleniu ścieżki rowerowej – przy moście na ul. Krochmalnej, przy kładce nad rzeką Bystrzycą  – na osiedlu Nałkowskich, przy zaporze nad Zalewem Zemborzyckim.
 
Na tablicach przy ścieżce, zostaną przybliżone sylwetki tych ssaków. Znajdą się tam m.in. zagadnienia związane z biologią nietoperzy, zagrożeniami na jakie są narażone oraz potrzebą ich ochrony.
 
 
Ratusz przypomina jednocześnie, że dzięki środkom z Budżetu Obywatelskiego Miasto zakupiło 200 budek dla nietoperzy, po które mogą zgłaszać się mieszkańcy Lublina. Do rozdysponowania pozostało jeszcze 30 budek. O przyznaniu schronień zadecyduje kolejność zgłoszeń.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.