Reklama

Reklama

Lublin: Nauczą mieszkańców strzelać

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Fundacja im. Kazimierza Wielkiego

Lublin: Nauczą mieszkańców strzelać - Zdjęcie główne

Nauczą mieszkańców strzelać | foto Fundacja im. Kazimierza Wielkiego

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Na boisku jednej ze szkół organizowane jest szkolenie strzeleckie pod nazwą "Twierdza Lublin". - Chcemy nauczyć podstawowych nawyków, które pomogą cywilom w niesieniu pomocy i we współpracy z Wojskiem Polskim w sytuacji zagrożenia bezpieczeństwa państwa polskiego - informuje partner akcji.

Reklama

Związek Żołnierzy NSZ, Sekcja Sportowo-Obronna i Lubelska Wojewódzka Komenda Ochotniczych Hufców Pracy organizują otwarte szkolenia proobronne dla mieszkańców Lublina i Lubelszczyzny. Odbędą się one we wtorek (14 czerwca) w godzinach 9.00-16.00 na boisku piłkarskim przy Zespole Szkół Budowlanych przy ul. Słowiczej 3 w Lublinie. Będzie to szkolenie z postaw strzeleckich, które przeprowadzą licencjonowani instruktorzy strzelectwa sportowego z Sekcji Sportowo-Obronnej Związku Żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych.
 
 
Szkolenie odbywa się pod nazwą "Twierdza Lublin"Celem akcji jest podniesienie poziomu umiejętności strzeleckich i proobronnych mieszkańców. Zdaniem organiztorów powszechna gotowość do obrony, posiadane umiejętności i wysokie morale społeczeństwa są skutecznym środkiem odstraszania dla potencjalnego agresora.
 
- Chcemy z Lublina i Lubelszczyzny zrobić Twierdzę Lublin. Poprzez powszechne szkolenia, podnoszenie umiejętności proobronnych i organizacją ludzi gotowych bronić swoich domów i rodzin, chcemy podnieść poziom bezpieczeństwa mieszkańców Lubelszczyzny. Chcemy nauczyć podstawowych nawyków, które pomogą cywilom w niesieniu pomocy i we współpracy z Wojskiem Polskim w sytuacji zagrożenia bezpieczeństwa państwa polskiego. Wzorem naszych przodków z Lubelszczyzny z XVII wieku i 1920 roku chcemy być twierdzą, na której będą zatrzymywały się inwazje ze wschodu - wyjaśnia Karol Wołek z Fundacji im. Kazimierza Wielkiego, która jest partnerem akcji.
 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy