Reklama

Reklama

Lublin: Największy szpital w regionie ma dwa nowe oddziały

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

Lublin: Największy szpital w regionie ma dwa nowe oddziały - Zdjęcie główne

Lublin: Największy szpital w regionie ma dwa nowe oddziały | foto Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W jednym z lubelskich szpitali powstały dwa nowe oddziały - medycyny paliatywnej i geriatryczny. Oba mieszczą się przy ul. Biernackiego.

Reklama

W ramach Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego przy al. Kraśnickiej w Lublinie powstały dwa nowe oddziały. Pierwszy z nich - medycyny paliatywnej, przyjmuje pacjentów od 1 czerwca, a drug -, geriatryczny, rozpocznie działalność 1 lipca. Oba oddziały są przy ul. Biernackiego w Lublinie.

- Oba oddziały są niezwykle ważne i potrzebne. Zawsze podkreślam, że opieka nad najstarszymi mieszańcami województwa to jeden z naszych priorytetów. Chcę zaznaczyć, że wsparcie otrzymają tutaj nie tylko chorzy, ale także ich rodziny - podkreśla marszałek Województwa Lubelskiego, Jarosław Stawiarski.

Oddział medycyny paliatywnej, dysponuje 15 łóżkami. Przeznaczony jest dla chorych zmagających się z problemami związanymi z nieuleczalną chorobą i jej leczeniem. Prowadzi opiekę nad pacjentem i jego rodziną z zapewnieniem całościowego podejścia do problemów chorego z uwzględnieniem jego potrzeb fizycznych, psychicznych, duchowych i społecznych. Z kolei oddział geriatryczny jest jedyną tego typu placówką w Lublinie. Dedykowany jest osobom starszym i wymagającym opieki. Przyjmie 20 pacjentów. Dodatkowo w strukturze szpitala znajdują się dwa zakłady opiekuńczo-lecznicze, które mają łącznie 70 łóżek.

- Leczenie geriatryczne pozwala przywrócić w miarę możliwości dobrostan fizyczny, psychiczny i społeczny chorego. Staramy się poprawić stan zdrowia pacjenta, a jeśli jest to trudne ze względu na przewlekłość schorzenia, dążymy do zmniejszenia dyskomfortów ograniczających codzienne funkcjonowanie - tłumaczy lek. med. Magdalena Naja-Wiśniewska, konsultant wojewódzki w dziedzinie geriatrii, która kieruje oddziałem w WSS im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego.

W oddziale medycyny paliatywnej, którym kieruje dr n.med. Oktawia Pylak-Piwko, lekarze sprawują opiekę nad pacjentami w terminalnym okresie nieuleczalnej choroby. Celem medycyny paliatywnej nie jest cofnięcie skutków choroby czy wyleczenie pacjenta, ale poprawa jakości jego życia. Działania skupiają się przede wszystkim na łagodzeniu objawów choroby, a w szczególności na leczeniu bólu.

Powstanie obu oddziałów ma pozwolić na polepszenie opieki nad osobami starszymi i niedołężnymi oraz umożliwić szkolenie nowej kadry medycznej w zakresie geriatrii i medycyny paliatywnej.

- Jako największy szpital w regionie staramy się dostrzegać i skutecznie reagować na problemy zdrowotne mieszkańców. Z jednej strony inwestujemy w najwyższej jakości sprzęt medyczny, jak choćby zakupiony ostatnio robot chirurgiczny da Vinci. Cały czas mamy także na uwadze postępujący proces starzenia się naszego społeczeństwa i wynikającą stąd potrzebę zapewnienia pacjentom należytej opieki - dodaje Tadeusz Duszyński, zastępca dyrektora Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Lublinie.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy