Reklama

Reklama

Lublin: Nagrody w ramach akcji "Rozlicz PIT w Lublinie" rozlosowane

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Rozlosowano 17 nagród o łącznej wartości 94 tys. zł w ramach loterii "Rozlicz PIT w Lublinie". Główna nagroda to samochód osobowy.

Reklama

Akcję zachęcania mieszkańców do rozliczania się z podatku dochodowego w Lublinie Miasto rozpoczęło w 2019 roku. Tegoroczna edycja była czwartą. W 2021 r. statystycznie od jednej osoby płacącej podatek PIT w Lublinie, do kasy miasta wpłynęło średnio około 2,5 tys.zł. Środki te są przeznaczane m.in. na miejskie inwestycje, oświatę czy kulturę. Do tegorocznej edycji zgłosiło się 8 310 mieszkańców, w tym 635 osób, które rozliczało PIT w mieście po raz pierwszy.
 
- Serdecznie gratuluję zwycięzcom i dziękuję wszystkim, którzy wzięli udział w akcji, szczególnie tym, którzy zdecydowali się rozliczyć podatek dochodowy w Lublinie po raz pierwszy. Rozliczając podatki w naszym mieście, mamy realny wpływ na jego rozwój. Wskazując w deklaracji Lublin, jako miejsce zamieszkania, decydujemy o tym, że wypracowany przez nas podatek zasili budżet miasta przyczyniając się do wzrostu jego dochodów. Udział w podatku PIT to największe źródło dochodów miasta, wynoszące ponad 1/5 wszystkich środków gromadzonych w budżecie. Od początku we wszystkich edycjach loterii udział wzięło ok. 30 tys. osób, z czego 2,5 tys. po raz pierwszy. Dzięki tym osobom, do budżetu miasta wpłynęło ponad 6 mln zł - mówi Krzysztof Żuk, prezydent Miasta Lublin.
 
W tym roku rozlosowano 17 nagród rzeczowych o łącznej wartości ponad 94 tys. zł. Nagrodą główną jest samochód marki Suzuki Swift o wartości 67 tys. zł wraz z dodatkową nagrodą pieniężną w wysokości 7 444 zł brutto. Nagroda dodatkowa nie jest wydawana do rąk uczestnika loterii lecz jest potrącona i przeznaczona na pokrycie należnego podatku dochodowego od osób fizycznych od wygranej. Pozostałe nagrody to: Nagrody I stopnia - 3 rowery Romet Wagant o wartości jednostkowej 1 750,00 zł brutto; Nagroda II stopnia - 1 iRobot Roomba 976 o wartości jednostkowej 1 650,00 zł brutto; Nagrody III stopnia - hulajnogi elektryczne Xiaomi Mi Electric Scooter Essential o wartości jednostkowej 1 550,00 zł brutto; Nagrody IV stopnia - 2 smartfony Samsung Galaxy A32o wartości jednostkowej 1 500,00 zł brutto; Nagrody V stopnia - 3 zegarki Garmin Vivoactive 4 o wartości jednostkowej 1 250,00 zł brutto; Nagrody VI stopnia - 4 kamery samochodowe Navitel R600 o wartości jednostkowej 400,00 zł brutto.
 
Losowanie nagród odbyło się w czwartek (12 maja), poprzez wyciąganie z urny kartoników z przydzielonymi numerami ID zgłoszeń w loterii metodą "chybił-trafił”. W urnie zostały umieszczone wszystkie prawidłowo nadesłane zgłoszenia.
 
 
- Każdemu zgłoszeniu odpowiada unikalny, cyfrowy numer identyfikacyjny, nadany w momencie zgłoszenia do loterii. Podczas losowania podawano imię i pierwszą literę nazwiska zwycięzcy oraz 3 ostatnie cyfry numeru telefonu. Wylosowano laureatów głównych oraz rezerwowych, na wypadek, gdyby nie udało się nawiązać kontaktu z laureatem wylosowanym w pierwszej kolejności. Pełna lista zwycięzców jest opublikowana na stronie Lublin.eu/pit - informuje Katarzyna Duma, rzecznik prasowy Prezydenta Miasta Lublin.
 
Laureaci o wygranej będą informowani telefonicznie. Podjęte zostaną przynajmniej trzy próby połączenia telefonicznego w ciągu dwóch następujących po sobie różnych dni roboczych. W trakcie rozmowy telefonicznej laureat otrzyma informację o wygranej w loterii oraz o sposobie wydania nagrody. Wszystkie nagrody, poza nagrodą główną, zostaną wysłane laureatom kurierem. Uroczyste wręczenie nagrody głównej odbędzie się 30 czerwca przed budynkiem Ratusza.
 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy