Reklama

Reklama

Lublin: Muzeum Zoologiczne UMCS świętuje 75-lecie istnienia [WIDEO]

Opublikowano: ndz, 24 paź 2021 07:53
Autor: | Zdjęcie: Screen - UMCS/YouTube

Lublin: Muzeum Zoologiczne UMCS świętuje 75-lecie istnienia [WIDEO] - Zdjęcie główne

Muzeum Zoologiczne UMCS | foto Screen - UMCS/YouTube

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Szczęki hipopotama, pajęczaki i małpy człekokształtne - takie eksponaty można znaleźć w Muzeum Zoologicznym UMCS, które obchodzi w tym roku 75-lecie swojego istnienia.

Reklama

Muzeum Zoologiczne UMCS na Wydziale Biologii i Biotechnologii Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej prowadzi na co dzień działalność wystawienniczą i edukacyjną. Zbiory muzeum wykorzystywane są w trakcie zajęć dydaktycznych dla studentów lubelskich uczelni oraz uczniów ze szkół podstawowych i liceów. Od kilku lat w Muzeum odbywają się zajęcia dla seniorów. Ekspozycję muzealną w ciągu roku zwiedza średnio kilka tysięcy osób.

- Dział wystawienniczy liczy około 2 tys. eksponatów. (…) to zarówno bezkręgowce, poczynając od tych najprostszych jak gąbki, a skończywszy na wyżej zorganizowanych zwierzętach, czyli małpach człekokształtnych. Osoby, które przychodzą do muzeum, żywo reagują na eksponaty i zwracają uwagę na kunszt preparatorów. Na to, że zwierzęta te wyglądają jak żywe. Jednym z ciekawszych eksponatów jest żubr, który pochodzi z Ogrodu Zoologicznego w Warszawie. (…) Zwraca także uwagę wilk z młodym, sarny, lisy, oczywiście małpy. Spośród bezkręgowców zwracają uwagę motyle z racji swojej barwy - opowiada dr Jacek Chobotow, kierownik Muzeum Zoologicznego UMCS.

W specjalnie zrealizowanym nagraniu wideo, kierownik muzeum, przybliża genezę jednostki i jej zbiory. Wymienia również inicjatywy oraz akcje, w które włącza się Muzeum.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy