Reklama

Reklama

Lublin: Młodzi wybiorą swoich reprezentantów. Zbliżają się wybory do Młodzieżowej Rady Miasta

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Miasto Lublin

Lublin: Młodzi wybiorą swoich reprezentantów. Zbliżają się wybory do Młodzieżowej Rady Miasta - Zdjęcie główne

Młodzieżowa Rada Miasta Lublin | foto Miasto Lublin

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Zbliżają się wybory do Młodzieżowej Rady Miasta Lublin, które odbędą się w szkołach ponadpodstawowych]. Nowo wybraną radę tworzyć będą 33 osoby.

Reklama

-  Radni Młodzieżowej Rady Miasta stanowią dla nas ważny głos opiniotwórczy, a współpraca z nimi jest źródłem wiedzy o tym, jak młodzi ludzie widzą przyszłość Lublina. Pełnienie funkcji radnego przez przedstawicieli uczniów to doskonała lekcja demokracji dla młodych mieszkańców naszego miasta. Z uwagą będziemy wsłuchiwać się w opinie i postulaty nowych młodzieżowych radnych - mówi Mariusz Banach, zastępca prezydenta Miasta Lublin ds. oświaty i wychowania.

Termin zgłaszania kandydatów do Młodzieżowej Rady Miasta Lublin upłynął 15 października. Z kolei 18 października obwodowe komisje wyborcze sporządziły listy kandydatów na radnych dla poszczególnych okręgów oraz opracowały i podały do publicznej wiadomości na terenie szkoły/zespołu szkół informacje o kandydatach.

Po przeprowadzeniu głosowania, które planowane jest na 25 października, zostaną zliczone głosy, po czym do publicznej wiadomości będą wyniki wyborów. Wyniki mają zostać ogłoszone najpóźniej do 28 października.

Młodzieżowa Rada Miasta Lublin to reprezentacja mieszkańców miasta, będących uczniami szkół ponadpodstawowych, z wyłączeniem szkół dla dorosłych. Od 15 lat jej głównym celem jest wzmacnianie obywatelskiej postawy młodzieży Lublina. Radni wybrani do Młodzieżowej Rady Miasta Lublin w tajnych, bezpośrednich, równych i powszechnych wyborach tworzą organ opiniotwórczy, którego głos stanowi jest elementem w tworzeniu i realizacji strategii Miasta Lublin na rzecz młodzieży.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy