Reklama

Reklama

Lublin: Mieszkańcy chcą z powrotem Biuro Obsługi Mieszkańców w Ratuszu

Opublikowano: 26 sierpnia 2021 14:23
Autor: | Zdjęcie: JN

Lublin: Mieszkańcy chcą z powrotem Biuro Obsługi Mieszkańców w Ratuszu - Zdjęcie główne

Urząd Miasta Lublin, w którym mieściło się Biuro Obsługi Mieszkańców | foto JN

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Przywrócenia Biura Obsługi Mieszkańców w Urzędzie Miasta Lublin, chcą mieszkańcy, którzy nie mogą pogodzić się z likwidacją biura. W ich imieniu, o pomoc w tej sprawie do władz miasta zwróciła się radna Małgorzata Suchanowska.

Reklama

Miejska radna Małgorzata Suchanowska (Prawo i Sprawiedliwość) skierowała interpelację do Krzysztofa Żuka - prezydenta Lublina. Pismo dotyczy przywrócenia działania Biura Obsługi Mieszkańców w budynku Ratusza przy pl. Łokietka.

W Lublinie funkcjonuje kilka takich biur. W każdym z nich można załatwić sprawy związane m.in. z dowodem osobistym, zameldowaniem, prawem jazdy, dodatkami: mieszkaniowym i energetycznym, podatkami: od nieruchomości, rolnym i leśnym od osób fizycznych, złożyć deklarację o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi i złożyć wniosek o wydanie Lubelskiej Karty Seniora i Lubelskiej Karty Miejskiej. Można też złożyć pismo, wniosek lub skargę, uzyskać informację o strukturze organizacyjnej Urzędu Miasta Lublin, rodzajach i trybach rozstrzyganych spraw oraz uiścić opłatę skarbową.

Radna chce, żeby przywrócił BOM w tym samym miejscu, gdzie poprzednie funkcjonowało w budynku Ratusza na parterze.

CZYTAJ TAKŻE: Lublin: Teren wokół szkoły przy ul. Radości za mało oświetlony?

- W tej sprawie zwracają się do mnie zbulwersowani mieszkańcy, którzy nie mogą pogodzić się z faktem likwidacji i przeniesienia go w inne miejsce. Wnioskują i proszą, aby w głównym budynku urzędu ratusza, mogli korzystać z usług BOM. Proszę Pana Prezydenta o szczególny nadzór, nad sprawą celem rozwiązania problemu i poinformowanie mnie o przebiegu sprawy - napisała Małgorzata Suchanowska.

Jeszcze nie ma odpowiedzi.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.