Reklama

Reklama

Lublin: Miasto znowu nagrodzone. Dostało Europejską Nagrodę Energetyczną

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Miasto Lublin

Lublin: Miasto znowu nagrodzone. Dostało Europejską Nagrodę Energetyczną - Zdjęcie główne

Miasto znowu nagrodzone. Dostało Europejską Nagrodę Energetyczną | foto Miasto Lublin

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Lublin, jako jedno z trzech polskich miast, otrzymał Certyfikat European Energy Award. Jest on przyznawany europejskim gminom zaangażowanym w tworzenie i wdrażanie polityk energetycznych, klimatycznych i transportowych.

Reklama

- Miasto Lublin, we wszystkich obszarach swojej działalności, od lat skupia się na dbałości o środowisko naturalne, zachowaniu zasady zrównoważonego rozwoju oraz osiąganiu efektywności energetycznej. Wdrażane przez nas rozwiązania są ekologiczne i mają realny wpływ na coraz lepsze funkcjonowanie całego miasta. Z wielką satysfakcją przyjęliśmy zatem wiadomość o przyznaniu Lublinowi Europejskiej Nagrody Energetycznej. Jest to potwierdzenie wysokiej jakości realizowanych w naszym mieście działań z zakresu polityki energetyczno-klimatycznej - mówi Artur Szymczyk, zastępca prezydenta Miasta Lublin ds. inwestycji i rozwoju.
 
Europejska Nagroda Energetyczna to system zarządzania jakością i certyfikacji dla gmin zaangażowanych w zrównoważoną politykę energetyczną, klimatyczną i transportową. Obejmuje on działania w 6 obszarach: rozwój i planowanie przestrzenne, budynki i obiekty gminne, zaopatrzenie w energię i zagospodarowanie odpadów, mobilność, organizacja wewnętrzna oraz komunikacja i współpraca. Certyfikat dostają gminy, których programy polityki energetycznej oraz podejmowane w ramach nich działania spełnią standardy jakości EEA. Samorządy, które pozytywnie przejdą proces certyfikacji uzyskują dostęp do zestawu sprawdzonych środków oszczędności energii i działań na rzecz klimatu. Certyfikat EEA przyznawany jest od 25 lat. System zarządzania jakością został wprowadzony przez ponad 1400 gmin z obszaru Europy, m.in. z Austrii, Francji i Niemiec.
 
 
Proces certyfikacji był przeprowadzony w Polsce po raz pierwszy w ramach międzynarodowego projektu „IMPLEMENT”. Przyznano nagrodę trzem z sześciu miast pilotażowych. Oprócz Lublina nagrodę otrzymały Gdynia i Olsztyn.
 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy